Grobiņas novadā sešu skolu vietā būs viena

Grobiņā ģimnāzijas vietā tagad būs Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola, tāds lēmums pieņemts domes ārkārtas sēdē, spriežot par skolu reorganizāciju. Jaunajai vidusskolai tiks pievienota arī Bārtas pamatskola, Grobiņas un Grobiņas pagasta sākumskolas, Kapsēdes un Gaviezes pamatskola. Nolemts, ka pamatskolas funkciju turpmāk nepildīs Gaviezes pamatskolā, kur tiks saglabāta tikai pirmsskolas izglītības programma. Līdz ar to turpmāk novadā būs viena izglītības iestāde.

Grobiņas novadā sešu skolu vietā būs vienaInga Ozola

  Jau divu gadu garumā domāts un diskutēts, kā turpmāk organizēt izglītības iestāžu darbu Grobiņas novadā, bet tagad pašvaldība ir teikusi gala vārdu, saka Grobiņas novada izglītības iestāžu reorganizācijas komisijas priekšsēdētāja Ginta Kampare: „Mums tā reorganizācija nebūs tik dramatiska, ka visu taisāmies likvidēt, nebūs tā, ka likvidēsim laukus. Reorganizācijas plāns paredz izveidot vienu vidusskolu, bet paliks izglītības programmas realizācijas vietas Bārtā, Kapsēdē un Grobiņas pagastā.”

  Grobiņas novadā pašlaik darbojas sešas pašvaldības vispārējās izglītības iestādes:

  • Grobiņas sākumskola (1.-6. klase) - 444 skolēni;
  • Grobiņas ģimnāzija (7.-12. klase) - 257 skolēni;
  • Kapsēdes pamatskola (1.-9. klase) - 111 skolēni;
  • Bārtas pamatskola (1.-9. klase) - 48 skolēni, pirmsskolas izglītības programmu grupās (2-6 gadi) - 17 bērni;
  • Gaviezes pamatskola (1.-9. klase) - 29 skolēni, pirmsskolas izglītības programmu grupās (2-6 gadi) - 37 bērni;
  • Grobiņas pagasta sākumskola (1.-4. klase) - 15 skolēni, pirmsskolas izglītības programmu grupās (2-6 gadi) - 56 bērni.

  Grobiņas ģimnāzijas direktore Laila Urbāne spriež, ka ģimnāzijas statusa zaudēšana ir likumsakarīga, jo skolēnu skaits vidusskolas klasēs tam ir par mazu, turklāt skolai bija pašvaldības ģimnāzijas statuss. Prestižais nosaukums nu ieguvis ne mazāk nozīmīgu nosaukumu – Zentas Mauriņas Grobiņas novada vidusskola. Apvienojot skolas, Grobiņas vidusskolā mācīsies 800 skolēnu, ģimnāzijā šobrīd mācās 700, bet aptuveni 100 novada lauku skolās.

  „Ja mēs skatāmies valsts mērogā, tad, protams, skolēnu skaits samazinās, bet Grobiņā skolēnu skaits katru gadu pieaug. Mēs neizjūtam demogrāfiskās situācijas bedres. Mēs varam piesaistīt vecākus, un viņi kā izglītības iestādi izvēlas mūsu skolu,” secina Urbāne.

  Tukšāka paliks Gaviezes pamatskola, kas atrodas muižas ēkā un prasa papildu finanšu resursus tās uzturēšanai. Direktors Oskars Rudovskis spriež, ka jebkura skolas slēgšana mazā pagastā par labu apdzīvotai vietai nenāk, taču jāsamierinās ar reālo situāciju, kāda tā ir:

  „Vai tas ir zaudējums Gaviezei? Jā, zaudējums. Bet vai tas ir zaudējums skolēnam, mācību kvalitātei, visticamāk, ka nē.

  Nejūtos priecīgs, žēl vietas un tradīcijas, bet saprotu, ka ekonomiskā situācija ir tāda, kāda tā ir.

  Iedzīvotāji par to jau paši ir nobalsojuši – „ar kājām ejot uz Grobiņas skolu”. ''

  Direktors uzsver, ka izdosies saglabāt darba vietas skolas personālam un bez darba, visticamāk, neviens nepaliks. Arī mūzikas skolotāja Airisa Timofejeva stāsta, ka darbs viņai būs:

  „Esmu Gaviezes patriote, esmu te dzimusi un augusi. Strādāšu skolā tagad līdz slēgšanai. Man ir darbs Grobiņas pamatskolā un Priekules Mūzikas un mākslas skolā, bet sirds visvairāk pieder vietai, kur esi dzimis, taču situācija valstī ir tāda, kāda tā ir, neko nevaram izmainīt.”

  Gaviezes pamatskolas brašās dziedātājas stāsta, ka nākamgad jau mācīšoties Grobiņā, kas atrodas ļoti tuvu Gaviezei.

  Gaviezē tomēr ir pieprasīta pirmsskolas iestāde, kurā šobrīd ir 37 mazie gavieznieki. Turpmākos divus gadus pirmsskolas vecuma bērni atradīsies vecās skolas ēkā, taču pēc remontdarbiem un inventāra uzlabošanas pirmsskolas iestāde Gaviezē tiks pārcelta uz jaunajām telpām netālu esošajā pagasta pārvaldes ēkā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti