Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Itālijā strauji pieaug migrantu skaits

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Grobiņā ugunsgrēkā degušas sešas ēkas

Grobiņā vienā ugunsgrēkā degušas sešas ēkas

Aizvadītajā diennaktī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika dzēsts Grobiņā, kur no 600 kvadrātmetru platībā degoša angāra liesmas spēcīgā vēja dēļ izplatījās tālāk uz blakus esošajām garāžām un daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jumtu. Ugunsnelaimē cieta viens ugunsdzēsējs, bet 33 cilvēki tika evakuēti. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka šis nav pirmais gadījums, kad konkrētajā angārā kaut kas deg, bet Valsts policija ļaunprātīgu degšanu nekonstatēja.

Notikuma vietā kopumā strādāja 43 ugunsdzēsēji gan no Liepājas iecirkņiem, gan Grobiņas brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības. Bīstamais ugunsgrēks izcēlies kādā angārā, kurā atradās smagā automašīna un lauksaimniecības tehnika.

Vēja dēļ liesmas strauji izplatījās

un aizdedzināja blakus esošā šķūņa sienu un jumtu, vēl viena angāra jumtu, trīsstāvu dzīvojamās mājas siltinājumu un jumtu 110 kvadrātmetru platībā, blakus esošas ēkas pagrabu, garāžas jumtu un atkritumus 100 kvadrātmetru platībā.

‘’Kopējā izdegusī platība ir 817,5 kvadrātmetri. Tika evakuēti 33 cilvēki. Šobrīd cilvēki var atgriezties savās dzīvesvietās, izņemot vienu ēku, kuras iedzīvotāji, sadarbojoties ar Grobiņas novada pašvaldību, tiks izmitināti dienesta viesnīcās,’’ pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks, kapteinis Andis Auziņš.

Kā informēja Grobiņas pašvaldībā, neviens no evakuētajiem cilvēkiem nav izmatojis iespēju palikt dienesta viesnīcās. Cilvēki bija devušies atpakaļ piedūmotajos un pielietajos dzīvokļos, taču radīto bīstamo bojājumu dēļ viena dzīvokļa iemītniekiem ugunsdzēsēji aizliedza atgriezties dzīvesvietā.

Lai gan atbildīgie dienesti vēl neatklāj ugunsnelaimes izcelšanās iemeslu, tomēr aculiecinieks, kurš pirmais pamanīja ugunsgrēku un ziņoja par to, pastāstīja, ka angārā kaut kas metināts. Pēc viņa domām, tas izraisījis aizdegšanos.

‘’Evakuēju mašīnas, savas, kaimiņu. Visus apziņoju. Tālāk pats piedalījos dzēšanā – lauzu augšā jumtus garāžām, jo blakus arī garāžu jumti sāka degt. Vācām ārā visu, meklējām visu, kas ir viegli uzliesmojošs, lai mazinātu risku. Telpās bija ļoti liels sadūmojums, jo pats arī skrēju pa dzīvokļiem apziņot kaimiņus – visiem dūmu detektori bļāva.

Tā jau nav pirmā reize, kad tajā teritorijā pat tiek dedzināta plastmasa. Gadu iepriekš tika dedzināts. Izsaucu attiecīgās iestādes, tad nodzēsa,’’ stāstīja aculiecinieks Arturs.

Tā kā daudzdzīvokļu māja pirms dažiem gadiem renovēta, tā ir apdrošināta, un tiks veikta jumta nomaiņa. Tomēr par izpostīto dzīvokļu un garāžu remontu skaidrības vēl nav. Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu un noskaidro nelaimes izcelšanās iemeslus, bet angāra īpašnieku datu aizsardzības dēļ neatklāj. Kā informēja pašvaldībā, kad būs zināma atbildīgā persona, iedzīvotāji varēšot tiesas ceļā piedzīt radušos zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt