Dienas ziņas

Ieraksta senās Ludzas igauņu dziesmas

Dienas ziņas

Atkāpjas abi jaunieceltie LTV valdes locekļi

Grobiņa uzņemta Starptautiskajā vikingu asociācijā

Grobiņa uzņemta Starptautiskajā vikingu asociācijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Grobiņa ir senākā rakstos precīzi minētā apdzīvotā vieta Latvijā, kur 7.- 9.gadsimtā apdzīvojuši gan kurši, gan arī Skandināvu jūrasbraucēji, kas iezīmē vikingu laikmeta procesus un norises. Tā laika liecības glabā Grobiņas arheoloģiskais ansamblis, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas sarakstā. Mērķtiecīgais grobiņnieku darbs, gan izzinot un attīstot, gan arī dažādos veidos popularizējot unikālo kultūrvēsturisko mantojumu, ir augstu novērtēts un Grobiņa ir iekļauta Starptautiskajā vikingu asociācijā.

Ideja par Kuršu vikingu apmetni Grobiņā pirms septiņiem gadiem radusies tūrisma kluba “Oga” jauniešiem. Viņi tolaik kopā ar sabiedrības līdzdalību un Eiropas fondu finansiālu atbalstu īstenoja savu ieceri par aktīvā tūrisma centra izveidi, kur dažādos veidos iepazīt un izjust senvēsturi gan par kuršu, gan Skandināvu vikingiem, kuri mituši šeit, bijušajā Seeburgā, Ālandes upes krastos.

Kā viens no jaunākajiem uzskates objektiem ir vikingu liellaiva, kas rada priekšstatu par 9.gadsimta būvniecības principiem.

“Spilgti uzskatāmi varam parādīt, kur ir kuģu ķīlis, kas ir brangas, kas ir vadņi, un kas ir klinkerbūve, un tas iekļaujas mūsu stāstā, kad sagaidām ciemiņus,” stāstīja Grobiņas tūrisma kluba “Oga” vadītājs Raimonds Reinis.

Par vikingu laiku stāsta Grobiņas arheoloģiskais ansamblis, kas ir autentisks un labi saglabājies.

Arheoloģiskie izrakumi liecina, ka šeit bijusi viena no plašākajām Skandināvu jūrasbraucēju apmetnēm.

Šogad jau devīto reizi senvēstures notikumus varēs izbaudīt dzīvās vēstures festivālā, ko pērn apmeklējis arī Starptautiskās vikingu asociācijas pārstāvis un kurš augstu novērtējis grobiņnieku centienus kultūrvēstures saglabāšanā.

Liels bijis pārsteigums, ka Grobiņa uzņemta Starptautiskajā vikingu asociācijā, kurā ir vairāk nekā 100 biedru.

“Asociācija vēl aizvien paplašinās, jo mērķis ir aptvert visas pasaules loku, kur vikingi ir sirojuši, un izveidot ne tikai vikingu maršrutu Eiropas ietvaros, bet visas pasaules kontekstā,” stāstīja Grobiņas tūrisma kluba “Oga” projektu vadītāja Ilze Kārkliņa.

“Tas mums paver ļoti daudzas jaunas iespējas. Pirmais - kontakti ar Skandināvijas valstīm, kur šis vikingu maršruts ir attīstīts, un tagad arī Grobiņa šai maršrutā ir iekļauta. Tas nozīmē, ka mums ir izcilas mārketinga iespējas un mēs esam daudz tuvāk Skandināvijas tirgum,” atzina Raimonds Reinis.

Jau aprīlī un maijā Eiropas vikingu kultūras mantojuma žurnālā tikšot iekļauti raksti par Grobiņu, līdz ar to, iespējams, sagaidāma ārvalstu tūristu plūsma.

Maija sākumā Grobiņas tūrisma kluba “Oga” pārstāvji dosies uz Zviedriju, lai pirmoreiz piedalītos Starptautiskās vikingu asociācijas sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti