Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Kopienas skapis» piedāvā bezmaksas pārtiku

Grobiņā atklāts «Kopienas skapis», kurā varēs atstāt ēdienu trūcīgajiem

Šonedēļ Grobiņas centrā durvis vēris “Kopienas skapis”. No tā plauktiem kartupeļus, maizi, makaronus un citus labdaru ziedotus pārtikas produktus bez maksas var paņemt finansiālās grūtībās nonākuši iedzīvotāji. Tiks uzraudzīts, lai nebūtu veca un bojāta pārtika. 

“Kopienas skapis” ir jau daudzviet pasaulē realizēta iniciatīva, kuras mērķis ir radīt iespēju dalīties ar ēdienu, kā arī samazināt pārtikas atkritumu apjomu.

Grobiņā izveidotā “Kopienas skapja” plauktos gan uzņēmēji, gan iedzīvotāji divu dienu laikā jau izvietojuši dažādus pārtikas produktus, un ledusskapī var uzglabāt arī pienu un gaļu, kas varētu būt būtisks atspaids vairākiem grūtībās nonākušiem cilvēkiem.

“Uzzināju, ka te viss notiek, ir skapis, var atnest produktus, un atnācu,” pastāstīja Biruta. Šoreiz viņa speciāli gājusi uz veikalu iegādāt produktus, bet nākamreiz plāno nest kaut ko, kas paliks pāri.

“Protams, paskatīsimies, kas nāk un ņem, jo cilvēki ir visādi. Bet cilvēkus īpaši šķirot nevajag, un es to nedaru. Kas nāks, tas ņems. Grobiņā labi cilvēki, nenāk tie, kam nevajag,” stāstīja Humānās palīdzības centra Grobiņas filiāles vadītāja Valentīna Veita. 

Humānās palīdzības centra redzeslokā Grobiņas novadā ir 18 ģimenes, kurām jau līdz šim palīdzēts, ik pa laikam dāvinot pārtikas produktus. Savukārt Grobiņas sociālais dienests lēš, ka “Kopienas skapis” varētu būt labs atspaids aptuveni 30 dienestam zināmām trūcīgām ģimenēm un vecāka gadagājuma cilvēkiem.

“Saņem iztikas minimuma pabalstu, kas ir 64 eiro mēnesī. Ar tādu naudu nevar visu mēnesi izdzīvot, jo rēķini jāmaksā, malka jāgādā,” norādīja Grobiņas novada Sociālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītāja Elīna Pirtniece Niķele.
 
Reizēm lūgto pabalstu Sociālais dienests nevarot piešķirt, jo valstī noteikto ienākumu slieksnis cilvēkam tiek pārsniegts kaut vai tikai par pāris eiro, un tad jādomā citi palīdzības veidi, tāpēc esot prieks par dažādu labdarības organizāciju iniciatīvām – tajā skaitā arī “Kopienas skapi”.

KONTEKSTS:

“Kopienas skapis” atvērts arī Rīgā, bet tas nav paredzēts tikai trūcīgajiem. Kaņepes Kultūras centra skapis paredzēts kā pārtikas apmaiņas ledusskapis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti