Grobiņā atklāj 3 km pastaigu taku gar Ālandes upi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Grobiņa šodien savu tūrisma sezonu uzsāks, atklājot jaunizveidoto Ālandes upes atpūtas kompleksa pastaigu taku. Aptuveni 3 kilometrus garā pastaigu taka sākas pie labiekārtotajām pilsdrupām un ved līdz pat senajiem Priediena senkapiem. Pilsēta ieguvusi vairākas skatu platformas, kas ļauj baudīt ainavu un dabas atmodu. Līdz ar takas atjaunošanu pilnīgi citu skatu ieguvušas senās pilsdrupas, kas tagad aprīkotas ar koka skatuvi, labiekārtotiem celiņiem un akmeņu gabioniem, kas rada noslēgtas telpas sajūtu. Kopējās projekta izmaksas sasniedz gandrīz vienu miljonu eiro.

Grobiņā atklāj 3 km pastaigu taku gar Ālandes upi
00:00 / 04:54
Lejuplādēt

Grobiņas pilskalnā sākušas ziedēt pienenes. Bet ainavu, kur piemājas dārzos uzziedējušas plūmītes un ķirši, var baudīt, staigājot pa vairākus kilometrus garo pastaigu taku, kas ved gar līkumaino un ainavisko Ālandes upi. Grobiņa ieguvusi pilnīgi citus skatu punktus un iespējas, kur laiku pavadīt gan pašiem, gan pilsētas viesiem. Grobiņniece Anita labprāt izmanto jauno taku:

„Mēs te bieži ar mazmeitiņu pastaigājamiem, izmantojam pārceltuvi pāri upei. Grobiņa ir sakopta, un ir vietas, kur pastaigāt un atpūsties.”

Tas ir ilgus gadus lolots sapnis.

„Mēs gribējām, lai mūsu pilsētā veidojas tāds kā parks senās Ālandes upes krastos, otrpus upei mēs vēl redzam dabisko vidi. Lielākais ieguvējs ir vietējais iedzīvotājs, kurš var baudīt šo krāšņumu ikdienā. Tā vienlaikus ir platforma, kur mēs varam stāstīt par to, kas mums Grobiņā jau ir vērtīgs,'' saka Grobiņas novada eksperts tūrisma jautājumos Raimonds Reinis.

Visas pastaigas takas garumā izvietoti arī informācijas stendi, kas atklāj Grobiņas vēstures šķautnes:

„Katrā stendā ir kāds fragments no grāmatas „100 stāsti par Grobiņas novadu”. Cilvēki, staigājot pa taku, var iepazīt šos unikālos stāstus.”

Izveidota īpaša skatu platforma un atvērtās kāpnes pilsdrupu pakājē, kas ļaus ne tikai baudīt saulrietus, bet tur varēs notikt arī brīvdabas pasākumi un koncerti. Īstenojot apjomīgo projektu, izdevies pilsdrupu iekšpusē pasargāt augošo dižkoku - seno liepu. Projekts ir finiša taisnē, saka Grobiņas novada domes Attīstības nodaļas vadītājs Gints Ločmelis, jo lielākie darbi ir izdarīti. Pārmaiņas piedzīvojušas arī pilsdrupas. Vieta ieguvusi tādu kā satvaru un telpu, stāsta Gints Ločmelis:

„Tagad ir izcelta senās pils varenība, pirms tam tā bija aizaugusi, paslēpta un tas tā nebija redzams un jūtams. Vietai piešķirta jauna dzīvība un elpa tam, kas tik ilgi ir saglabājies.”

Nedaudz mainījušās pilsdrupu aprises, ir izveidots skatu laukums, skatuve, labiekārtos segums, izmantojot māla bruģīšus, sēdvietas, kas iekļaujas kopējā ainavā.

„Vecajiem mūriem nav darīts nekas, tie ir tādi paši kā līdz šim, bet tur, kur mūri bija nodrupuši līdz zemes līmenim, tur ir uzstādīti akmens gabioni, kas precīzāk iezīmē pils ārsienas. Pirms tam akmeņi bija ieauguši zālē. Atjaunojot sienas, mēs varam redzēt pils iekšpagalmu pilnā apmērā, kāds tas ir bijis,” skaidro Gints Ločmelis.

Projekts “Ālandes upes atpūtas kompleksa būvniecība” ir daļa no lielāka projekta “Dienvidkurzemes piekrastes mantojums cauri gadsimtiem”, kuru īsteno Grobiņas, Liepājas, Nīcas un Pāvilostas pašvaldības. Projektu izstrādājis arhitekts Uģis Šēnbergs. Viņam netrūkstot arī ideju, kā jau esošo labiekārtojumu papildināt ar citiem objektiem.


„Mēs esam ieguvuši telpu, kuru varam apdzīvot un piepildīt ar saturu. Arhitektam bija ideja šajā skaistajā liepā izveidot tādu kā eksperimentālo skatuvi, mājiņu kokā, kā katram puikam, kur spēlēt ģitāru vai lasīt dzeju,” rāda Grobiņas novada domes pārstāve Kristīne Pastore.

Šodien, atklājot tūrisma sezonu, būs iespēja izvizināties ar laivām pa Ālandes upes līkločiem, bez maksas redzēt nu jau visā Latvijā labi zināmo izrādi „Bļitka” un baudīt citus Grobiņas labumus - kultūras un tūrisma piedāvājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti