Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vāc datus Rīgas centra pārplānošanai

Ražas svētki Grobiņā

Grobiņā aizvadīti Ražas svētki 

Rudentiņš bagāts vīrs – ar šādu saukli Grobiņā jau otro gadu septembra nogalē tiek rīkoti Ražas svētki, pulcējot novada lauksaimniekus un mājražotājus. Līdztekus dažādām aktivitātēm ar uzslavas rakstiem tiek atzīmēti gados jaunie uzņēmēji, kuri nav pametuši laukus, bet uzdrošinājušies sākt savu biznesu. 

Grobiņas novada ražas svētki sākas ar lauksaimniecības tehnikas parādi, kur ar saviem jaudīgajiem traktoriem un kombainiem izbraukuši tuvējo pagastu graudkopji. Viņi ir lielo saimniecību īpašnieki ar ilgstošu darba pieredzi. Novada četros pagastos netrūkst arī jauno uzņēmēju, kuri savās nelielajās saimniecībās turpina vecāku iesākto darbu.

Medzes pagasta jaunais lauksaimnieks Ģirts Upmalis apsaimnieko 20 hektārus ar graudaugiem, bet plāno pievērsties arī kam citam, piemēram, dārzeņu audzēšanai, jo zemi darbības paplašināšanai ir grūti dabūt. 

Ražas svētkos jaunie lauku uzņēmēji vecumā līdz 35 gadiem tiek cildināti ar pašvaldības uzslavas rakstiem. Tas būs stimuls turpmākajam darbam, atzīst visi četri apbalvotie. Viņu vidū arī ķiploku audzētāja Maija un Gaviezes bērnudārza skolotāja Sanita, kuras nesen uzsākušas savu uzņēmējdarbību.

Grobiņas novada lauku attīstības konsultante Inga Ratniece pastāstīja, ka novadā ir ļoti daudz jauniešu, bet dažādu iemeslu dēļ saimniecības ir uz vecāku vārda. Jaunieši strādā ļoti cītīgi, apzinīgi, bet saimniecību vadītāji ir vecāki.

Rudentiņš bagāts vīrs - par to liecina augļu un dārzeņu bagātība, kas lielākoties jau iegūlusi pagrabos, apcirkņos vai pārtapusi gardos ziemas našķos. Kā jau ražas svētkos, savu veikumu un radošo izdomu rāda arī novada mājražotāji.  

Ražas svētki ir arī kopā būšanas prieks un atskats uz paveikto. Kā atzīst ne viens vien pasākuma dalībnieks, tad lauku nākotne ir katra paša rokās, gudri un radoši saimniekojot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti