Grib paaugstināt izdienas pensiju vecumu

Labklājības ministrija izstrādājusi koncepciju par izdienas pensiju piešķiršanu. Tā nav atteikusies no gada sākumā izteiktā priekšlikuma pakāpeniski paaugstināt izdienas pensijas pieprasīšanas vecumu, kas pašlaik ir 38 līdz 55 gadiem un vienlaikus piedāvā paplašināt izdienas pensiju saņēmēju loku.

Koncepcija paredz izdienas pensijas izmaksāt arī finanšu policistiem, muitas, Drošības policijas un armijas specdienestu darbiniekiem. Plānots no 2016.gada pakāpeniski paaugstināt pensijas pieprasīšanas vecumu – ik gadu par sešiem mēnešiem.

Tas gan neattiektos uz militārpersonām un tiesnešiem. Ministrija rosina no pensiju saņēmēju loka izslēgt amatus, kas nodrošina atbalsta funkciju veikšanu.

Plānots arī paaugstināt minimālo nepieciešamo izdienas stāžu no 20 līdz 25 gadiem. To varēs kombinēt ar 15 gadiem īpašajās profesijās un vēl divdesmit gadiem citos amatos. Kultūras darbiniekiem gan izdienas pensija jānopelna pamatdarbā. Baleta māksliniekiem uz skatuves jāpavada 18, solodziedātājiem un cirka māksliniekiem – 20, bet teātra aktieriem - 30 gadi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti