Grib liegt «Pieci.lv» atskaņot ārvalstu mūziku

Jauniešu auditorijai paredzētais Latvijas Radio 5 jeb „Pieci.lv” varētu raidīt tikai Latvijā radītu mūziku. Kanāla darbiniekiem gan tas bijis pārsteigums, un par šo ieceri viņi uzzinājuši tikai ceturtdien, 11.maijā.

Latvijas Radio atbildīgais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes loceklis Ivars Āboliņš norādīja, ka Latvijas Radio valdes locekle Sigita Roķe savā redzējumā par radio turpmāko attīstību minējusi, ka Latvijas Radio 5 ir jābūt latviešu mūzikas kanālam. Tas pilnībā sakrītot ar Āboliņa redzējumu, viņš sacīja.

Par šo ieceri gan netrūkst pretrunu, jo Roķe stāsta, ka šāda ideja radās diskusijā ar padomes pārstāvjiem. Taču lēmums pāriet uz Latvijā veidotas mūzikas raidīšanu nav pieņemts. 

Tikmēr Āboliņš norāda, ka padome diskusijas turpinās. Taču viņam ir skaidrs redzējums par tālāko kanāla attīstību: „Mums ir jāmaina sabiedriskais pasūtījums un jānodefinē šis kanāls kā latviešu mūzikas kanāls. Tādējādi mēs gan saglabāsim, gan aizsargāsim, gan stiprināsim kā latviešu valodu, tā Latvijas kultūras vērtības. Turklāt mēs radīsim ļoti spēcīgu un ļoti labu Latvijas mūzikas kanālu.”

Āboliņš Latvijas Televīzijai pauda pārliecību, ka tādējādi kanāla auditorija trīskāršosies.

„Gribu arī uzslavēt Latvijas Radio 5 par līdz šim veikto darbu tieši arī latviešu mūzikas popularizēšanā. Jo tā ir bijusi būtiska Latvijas Radio 5 sastāvdaļa, taču es neredzu iemeslu, kāpēc lai tā nebūtu galvenā," pauda NEPLP loceklis Patriks Grīva. Viņš pilnībā atbalsta ieceri Latvijas Radio 5 pārveidot par latviešu mūzikas staciju, kura uzrunās jauniešu auditoriju.

„Pieciniekam” jāaudzē Latvijā radītas mūzikas īpatsvars, uzskata Radio vadītāja Roķe. Taču par veiksmīgākajiem modeļiem vēl spriedīšot.

Latvijas Radio 5 darbinieki par kanālā iecerētajām izmaiņām pirmo reizi izdzirdējuši ceturtdien.

Izmaiņas varētu skar arī Latvijas Radio 3 “Klasika”, ko varētu veidot kā kultūras kanālu, nezaudējot līdzšinējo saturu. „Šis Sigitas [Roķes] piedāvājums Latvijas Radio 3 programmu ''Klasika'' vairāk pārveidot un vairāk pozicionēt kā kultūras kanālu ir ļoti pareizs. Protams, Latvijas Radio iekšienē Sigita turpina diskusijas par to, un arī mēs padomē par to turpināsim diskusijas. Taču šis ceļš ir ļoti pareizs,” pauda Āboliņš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti