Graube: NATO mācības bija lielākās Latvijas brīvvalsts pastāvēšanā

NATO un partnervalstu mācības "Steadfast Jazz 2013", kas pagājušajā nedēļā notika Latvijas un Polijas teritorijā, bija vienas no lielākajām NATO mācībām pēdējo desmit gadu laikā. Latvijai tās bijušas vērienīgās mācības brīvvalsts pastāvēšanas laikā, intervijā Latvijas Radio atzina Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

„Tās ir vienas no visnozīmīgākajām pēdējās desmitgades NATO mācībām, mums tās ir laikam visnozīmīgākās. Pirmo reizi šāda līmeņa mācības notika Latvijas teritorijā, kur mēs varējām piedalīties gan kā šo mācību dalībnieki, gan kā valsts, kura sniedz atbalstu. Bet mēs nebijām mācību saimnieki, tie bija NATO štābi, kuri pārvietojoties gan no Itālijas, gan Nīderlandes, gan citām NATO valstīm, ieradās šeit, izvērsa mācību štābu un realizēja mācību uzdevumus," skaidroja NBS komandieris.

Graube norādīja, ka Latvija savu mērķi šajās mācībās ir sasniegusi: „Viens, prasības bija tiem, kas bija mācībās: aktīvajā fāzē vai lauku iemaņu fāzē, kas notika Polijā. Gan mūsu izlūkvienības, gan mūsu snaiperi un citi karavīri. Varbūt vissvarīgākais bija mūsu valsts spēja uzņemt un sniegt atbalstu un sniegt atbalstu šādam lielam mobilajam NATO štābam."

Šīs mācības Latvijai bijusi neparasta pieredze, atzina NBS komandieris. „Pēc NATO samita Rīgā varbūt tā bija lielākā loģistikas, drošības, atbalsta operācija Latvijas brīvvalsts pastāvēšanas vēsturē."

Jau ziņots, ka Latvijā, Ādažu bāzē, un Polijā, Dravsko Pomorskie poligonā no 2. līdz 9.novembrim notika NATO un partnervalstu mācības "Steadfast Jazz 2013".

Komandvadības mācībās Ādažos piedalījās vairāk nekā 140 Latvijas bruņoto spēku karavīru, kā arī Aizsardzības ministrijas un civilo institūciju pārstāvju, savukārt 33 Nacionālo bruņoto spēku Izlūkošanas rotas karavīri piedalījās mācību lauka vingrinājumā Polijā, Dravsko Pomorskie mācību poligonā. Ap 300 karavīru bija iesaistīti ar mācību uzņemšanu Latvijā saistīto jautājumu risināšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti