Rīta Panorāma

Intervija ar Ivaru Ījabu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Viju Piziču

Intervija ar Raimondu Graubi

Graube: Kanādas vadītā bataljona uzņemšanai vajadzēs pārstrukturēt aizsardzības budžetu

Lai Latvija varētu uzņemt NATO valstu bataljonu Kanādas vadībā, ir nepieciešami ieguldījumi bruņoto spēku infrastruktūrā, tāpēc aizsardzības budžetu vajadzēs iekšēji pārstrukturēt, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube.

Graube atzina, ka NATO karavīru uzņemšana Latvijā ir izaicinājums. Pagājušajā nedēļā Latvijā viesojās ekspertu loks, kas pētīja jautājumus, ar kuriem NATO karavīri šeit saskarsies. “Kopā ar mūsu ekspertiem izskatīja katru stūrīti,” piebilda komandieris.

Karavīru izmitināšana, ēdināšana, veselības aprūpe – pašlaik ir lielākie izaicinājumi attiecībā uz NATO valstu bataljonu uzņemšanu.

Lai to nodrošinātu un uzņemtu Kanādas vadīto bataljonu, nepieciešami nopietni budžeta izdevumi. Tāpēc vajadzēs pārstrukturēt aizsardzības jomas budžeta līdzekļus, sacīja Graube.

Viņš gan pauda, ka netiks apturētas kādas iesāktās lieta, bet, iespējams, tiks mainīti termiņi, ieguldot jau tagad vai otrādāk – pārbīdot par kādu gadu vēlāk.

Daļu izdevumu gan segs pašas ienākošās karavīru vienības. NBS vadītājs arī uzsvēra, ka daļa no mūsu ieguldījumiem būs lietās, kas būs noderīgas ilgāku laiku, piemēram, attiecībā infrastruktūru.

Līdz nākamā gada rudenim ir plānots pabeigt divu kazarmu būvniecību.

Jau vēstīts, ka NATO dalībvalstu līderi alianses samitā šovasar vienojās par spēku pastiprināšanu NATO austrumu daļā - Polijā un Baltijas valstīs, izvietojot tajās daudznacionālas kaujas grupas.
 
Četrās valstīs tiks izvietoti kaujas grupas: ASV vadīs bataljonu Polijā, Lielbritānija - Igaunijā, Vācija - Lietuvā un Kanāda – Latvijā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti