Grasās finansiāli atbalstīt nekomerciālus, taču sociāli nozīmīgus medijus

Latvija un Eiropas Savienība (ES) finansiāli varētu atbalstīt nekomerciālus vai pelnīt nespējīgus, taču sociālo nozīmīgus medijus, intervijā Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” atzina kultūras ministres Daces Melbārdes (Nacionālā apvienība) padomnieks Mārtiņš Kaprāns.

Viņš skaidroja, ka finansiālu atbalstu varētu saņemt ne tikai sabiedriskie, bet arī komercmediji. Tie būtu, piemēram, mediji, kas paredzēti ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem vai vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem.

Kaprāns uzsvēra, ka valsts neiejauktos medijus saturā. „Šis mehānisms nav unikāls. (..) Tā saucamie kultūras mediji tiek atbalstīti caur Kultūrkapitāla fondu. (..) Tas nav saistīts ar cenzūru vai materiālu pasūtīšanu. (..) Tā ir mediju atbalstīšana, kas nespēj pelnīt, bet kas rada sociāli nozīmīgu saturu,” viņš stāstīja. Programma arī paredz mediju kritikas un žurnālistu mūžizglītības programmas.

Patlaban nav zināms, cik liels varētu būt šādas programmas budžets. To varētu veidot gan Latvijas budžeta līdzekļi, gan ES sniegtais finansējums Latvijai kā valstij ar jutīgu mediju vidi Krievijas propagandas dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti