Sadaļas Sadaļas

Grasās decentralizēt valsts materiālo rezervju pārvaldi

Saeimas deputāti ceturtdien, 31.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Valsts materiālo rezervju likuma projektu, kas paredz būtiski mainīt valsts materiālo rezervju administrēšanas sistēmu, informē Saeimas Preses dienestā.

Likuma projekts paredz mainīt līdzšinējo centralizēto valsts materiālo rezervju pārvaldības sistēmu un turpmāk valsts materiālās rezerves veidot pa nozarēm.

Plānots, ka tās pārvaldīs attiecīgo nozaru ministrijas sadarbībā ar Iekšlietu ministriju.

Regulējuma mērķis ir nodrošināt efektīvu valsts materiālo rezervju izmantošanu katastrofu, militāru un citu apdraudējumu gadījumā.

Pašlaik likums noteic, ka valsts materiālo rezervju veidošanu un pārvaldi nodrošina Iekšlietu ministrija ar padotības iestādēm un sadarbībā ar valsts materiālo rezervju atbildīgajiem glabātājiem.

Iecerēts, ka, izmaiņām stājoties spēkā, Nodrošinājuma valsts aģentūras uzskaitē esošie valsts materiālo rezervju resursi turpmākai to pārvaldīšanai tiks nodoti nozaru ministriju izraudzītajām atbildīgajām institūcijām.

Tāpat likumprojektā noteikta jauna valsts materiālo rezervju finansēšanas kārtība.

Tā paredz, ka ministrijas iesniedz Iekšlietu ministrijai, kas noteikta par atbildīgo par nepieciešamajiem finanšu līdzekļiem, informāciju par iegādājamo valsts materiālo rezervju veidiem, to daudzumu, iegādei, atjaunināšanai un uzturēšanai nepieciešamo papildu finanšu līdzekļu apjomu.

Nozaru ministriju iesaiste valsts materiālo rezervju pārvaldīšanā veicinās atbildīgu attieksmi pret valsts materiālo rezervju plānošanu, neradot liekus resursu uzkrājumus, un ļaus savlaicīgi atjaunot resursus, norādīts likumprojekta anotācijā.

Valsts materiālās rezerves ir resursi, kurus var izmantot katastrofu gadījumos veicamo reaģēšanas pasākumu izpildei, neatliekamu glābšanas un katastrofas seku likvidēšanas pasākumu izpildei, sabiedriskās drošības un kārtības nodrošināšanai un citiem mērķiem.

Lai likums stātos spēkā, Saeimai tas vēl jāskata divos lasījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt