Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Maina sponsorēšanas stratēģiju

Grants seguma ceļi – neapmierinošā stāvoklī

Grants ceļi laukos – aizvien neapmierinošā stāvoklī

Neizbraucami ceļi ietekmē arī uzņēmējdarbību, jo ik gadu jāsaskaras ar auto masas ierobežojumiem uz grants seguma ceļiem. Gan valsts, gan pašvaldības grants seguma autotīkliem nosaka masas ierobežojumu, līdz uzlabojas laika apstākļi. Taču uzņēmējiem laukos saražotā produkcija jātransportē neatkarīgi no ceļu kvalitātes.

Pagaidām aptuveni puse valsts autoceļu ar grants segumu ir neapmierinošā stāvoklī, tā vēsta informācija “Latvijas valsts ceļi” mājaslapā.

Ērģemes pagasta Turnā šī situācija ietekmē arī kokapstrādes uzņēmumu „Enrial Timber”, kam būtiski uz ražotni atvest pārstrādes materiālu, gan aizvest gatavo produkciju, neatkarīgi no laikapstākļiem. “Tas protams ietekmē mūsu apaļkoka piegādes, gan gatavās produkcijas transportēšanu,” saka SIA „Enrial Timber” iepirkuma pārdošanas vadītājs Didzis Roķis.

Tā kā kokapstrādes ražotne atrodas lauku teritorijā, autoceļi ar grants segumu ir visapkārt. Vairāku gadu laikā atrasti veidi, kā slikto autoceļu dēļ, ražošanas apjomus neietekmēt, pauž uzņēmuma pārstāvis. Paredzot, ka pavasarī autoceļiem var uzlikt masas ierobežojumu, pārstrādes materiāls uz ražotni atvests jau laicīgi. “Uz apaļkoka piegādi mūs tas baigi neietekmē, bet gatavo produkciju gan. Mēs [izvešanu] saskaņojam ar pagastu. Pagasts mums vienmēr ir labvēlīgs un dod atļauju izvest gatavo produkciju,” norāda Roķis.

Pašvaldības apsaimniekotiem autoceļiem ar masas ierobežojumu, uzņēmēji rod kompromisu pagasta pārvaldē, kur pēc vienošanās, pārvietošanās atļauju piešķir, ar nosacījumu, ka ceļu sakārtos pats uzņēmējs, ja tā kvalitāte samazināsies. “Piemēram, meža izstrādātāji diezgan korekti cenšas vienoties par laiku, kad būtu sakarīgāk izvest savus materiālus, lai ceļš tik tiešām netiktu izpostīts,” atzīst Valkas novada Ērģemes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Krams.

Valkas novada Ērģemes pagastā atrodas visvairāk pašvaldības apsaimniekoto ceļu ar kopējo garumu 69 kilometri. Kā uzsver pagasta pārvaldes vadītājs, ja ceļus regulāri kopj, tad arī pavasarī to kvalitāte ir labāka. “Ceļi nav pārāk rūguši un ceļi ir tādā ciešamā, šim mirklim atbilstošā, labā stāvoklī,” saka Krams.

Pēc “Latvijas valsts ceļi” informācijas internetā, autoceļu kvalitāte ar grants segumu, silto laikapstākļu ietekmē vēl mainīsies. Tāpat arī masas ierobežojumi dažādos ceļa posmos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt