Grants ceļi izšķīduši: apturēta mežistrāde, bet sabiedriskais transports kursē

Ilgstoši mitrie laikapstākļi būtiski ietekmējuši ceļu stāvokli. Asfalta segumā ātrāk veidojas bedres, savukārt grants brauktuves daudzviet vispār nav izbraucamas, jo ceļi ir izšķīduši. Tāpēc virknē ceļu izliktas norādes ar transporta masas ierobežojumiem. Dienesti norāda, ka situāciju pašlaik risināt īsti nevar, tāpēc atliekot vien gaidīt salu.

It īpaši sarežģīta šī ziema ir ceļos ar grants segumu, jo tie zaudējuši nestspēju, stāsta uzņēmuma "Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova.

"Jau kopš 19. decembra «Latvijas Valsts ceļi» ir ieviesuši autotransporta masas ierobežojumus vairāk nekā 70 ceļu posmos. Tas nozīmē, ka pa šiem autoceļiem nedrīkst braukt mašīnas, kas ir smagākas par desmit tonnām," skaidro Kononova.

Kontrolēt, vai ceļa norādes tiešām tiek ievērotas, ir Valsts policijas atbildība, norāda ceļu īpašnieks.

Taču šādos laikapstākļos arī neko darīt seguma uzlabošanai nevar. "Ar ceļu tehniku segumu var vēl vairāk sabojāt, nevis ko darīt ceļu labā," saka LVC pārstāve.

"Diemžēl nekādus radikālus uzlabojumus patlaban nav iespējams veikt – vai nu jāgaida, kad uzlabosies laikapstākļi, vai arī pēc tam jālemj, kā [situāciju labot]. Nav jau arī noslēpums, ka problēmas ar grants ceļiem rodas nepietiekama finansējuma dēļ – bieži vien ceļi netiek atbilstoši uzturēti arī vasarā, piemēram, neuzvedot pietiekamu grants apjomu vai neiztīrot grāvjus. Tas viss ietekmē ceļu izturību un nestspēju arī ziemas periodā."

Latvijas Pašvaldību savienības padomnieks tehniskajos jautājumos Aino Salmiņš skaidro, ka sliktā ceļu seguma dēļ sabiedriskā transporta kustība nav ierobežota. "Problēmas ar autoceļu izmantošanu ir, taču sabiedriskā transporta kustība nav īpaši traucēta," zina teikt Salmiņš. Viņš atzīst, ka izšķīdušie ceļi reģionos traucē uzņēmējdarbībai, taču problēma ir kompleksāka, jo, piemēram, mežistrādātāji kokmateriālus nemaz nevar dabūt līdz ceļam.

Pašreizējās prognozes gan rāda, ka laiks bez sala saglabāsies līdz pat jaunajam gadam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt