Golubevai būs jāatbild arī par plānu nepieļaut Krievijas agresijas attaisnošanu nākotnē

Latvijas valsts okupācijas un nedemokrātisku režīmu slavināšana, kara noziegumu attaisnošana un popularizēšana nav pieļaujama nekādā formā, nevienā vidē vai datumā, paziņojumā medijiem saistībā ar 9. un 10. maija notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā uzsvēra premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība"). Viņš iekšlietu ministrei Marijai Golubevai ("Attīstībai/Par!") prasa atskaitīties ne tikai par notikušo, bet arī plānu, kā nepieļaut Krievijas agresijas attaisnošanu nākotnē.

Viņš norādīja, ka tiesībsargājošo iestāžu misija ir sabiedriskās kārtības un tiesiskuma nodrošināšana saskaņā ar Satversmē ietvertajām demokrātiskajām vērtībām un cieņu pret Latvijas valsti.

"Sabiedriskās kārtības nodrošināšana nedrīkst notikt uz demokrātisko un Latvijas valstiskumu apliecinošo vērtību ierobežošanas rēķina. Latvijas iedzīvotājiem, Latvijas patriotiem, tās valstiskuma aizstāvjiem savā zemē ir jājūtas droši un pārliecinātiem, ka viņu demokrātiskās tiesības tiks pilnībā respektētas un nodrošinātas," norādīja valdības vadītājs.

Runājot par pēdējo dienu notikumiem, viņš sacīja, ka pašlaik ir izšķirošs laiks, kurā daudz spilgtāk nekā citkārt atklājas mūsu nepilnības, apdraudējumi un kopīgi risināmie uzdevumi, lai dzīvotu drošā, attīstītā un demokrātiskā valstī.

"Mūsu nākotne nedrīkst tikt būvēta uz valsts pārvaldes nekompetences, politiska oportūnisma vai ārēji veicinātu konfliktu pamata, mūsu nākotne ir cieņpilnā demokrātijā," izteicās Kariņš.

Ņemot vērā augstāk minētos apsvērumus un pēdējo dienu notikumus, premjers uzdevis iekšlietu ministrei Golubevai:

  • steidzami sagatavot un iesniegt izskatīšanai valdībā informāciju par atbildīgo institūciju darbības izvērtējumu attiecībā uz drošības pasākumu plāna izstrādāšanu, sabiedriskās kārtības nodrošināšanu, kā arī normatīvo aktu pārkāpumu no Krievijas agresijas atbalstītāju puses nepieļaušanu un novēršanu, kā arī plānotajiem un īstenotajiem pasākumiem, lai personas par pārkāpumiem tiktu sauktas pie likumā noteiktās atbildības;
  • nekavējoties informēt par rīcības plānu sabiedriskās kārtības nodrošināšanai saistībā ar turpmākajiem lēmumiem saistībā ar Uzvaras parkā esošā pieminekļa demontāžu, kā arī ar Krievijas agresiju attaisnošanu saistītu darbību nepieļaušanai un savlaicīgai novēršanai.

KONTEKSTS:

Šogad Latvijā 9. maijs bija noteikts par Krievijas agresijas pret Ukrainu cietušo un bojā gājušo upuru piemiņas dienu, un tajā bija liegts rīkot publiskus izklaides un svētku pasākumus, kā arī cilvēkus aicināja neiet pie pieminekļa Uzvaras parkā, tomēr daļa iedzīvotāju to darīja. 10. maija rītā cilvēku noliktie ziedi tika aizvākti, kā to paredzēja iepriekš noteiktais plāns. Ziedu nolicēji tādēļ 10. maijā devās nolikt ziedus vēlreiz. 10. maijā pie pieminekļa Uzvaras parkā pulcējās vairāki simti cilvēku, kas slavināja Padomju armiju un Krieviju, tādēļ tikusi slēgta pieeja piemineklim. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt