Pusdiena

Zolitūdes krimināllietā apsūdzēto pārstāvji cenšas samazināt izmaksājamās kompensācijas

Pusdiena

Tramps un Klintone uzvar kārtējās ASV priekšvēlēšanas

Partija "Gods kalpot Latvijai" piekāpjas un maina nosaukumu

«Gods kalpot mūsu Latvijai» piekritusi mainīt nosaukumu ilgās tiesvedības riska dēļ

Uzņēmumu reģistrs oficiāli reģistrējis partiju ar nosaukumu „Gods kalpot mūsu Latvijai”, kas piekāpusies Aizsardzības ministrijas iebildumiem un neizmantos nosaukumā precīzu devīzi “Gods kalpot Latvijai!”. Politiķi piekāpušies, jo negribēja garu tiesvedību.

Februārī dibinātā partija cerēja iegūt nosaukumu „Gods kalpot Latvijai”, taču pret šāda vārdu salikuma izmantošanu iebilda Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis un Nacionālie bruņotie spēki, jo frāze „Gods kalpot Latvijai” saskan ar Latvijas karavīru devīzi.

Jaunā politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs skaidroja, ka partija nevēlējās uzsākt garu tiesvedību, tāpēc pieņemts lēmums nosaukumu papildināt ar vārdu „mūsu”.  

“Tas ir ļoti īpašs, pat emocionāls vārdu salikums, ko karavīrs vai zemessargs, dodot zvērestu pirmajā dienā, saka. Viņš šos vārdus saka katru reizi, saņemot apbalvojumus, pateicības,” tā aptuveni pirms mēneša Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube pamatoja, kādēļ vārdus „Gods kalpot Latvijai” nedrīkstētu izmantot politiskās partijas savā nosaukumā.

Pēc sabiedrības viedokļu uzklausīšanas Uzņēmumu reģistrs toreiz atteica partijai reģistrāciju. Jaundibinātā politiskā spēka valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs gan solīja tiesāties, jo uzskatīja, ka nav nekāda juridiska pamata neļaut partijai izmantot nosaukumu „Gods kalpot Latvijai”.

Tagad gan partija ir piekāpusies, un nomainījusi savu nosaukumu uz „Gods kalpot mūsu Latvijai”.

“Par labu nosaukuma maiņai nospēlēja tas, ka mums vienkārši nav laika, lai juridiskā veidā risinātu to jautājumu,” atzina Andrejs Požarnovs.

 “Protams, tā argumentācija, ko mēs saņēmām no Uzņēmumu reģistra, ir subjektīva, un, izvērtējot visas likuma normas, protams, mēs viennozīmīgi vinnētu tiesā. Bet, kamēr tas pasākums notiek, partijai nav juridiskās personas statusa un partija nevar sākt darboties,” skaidroja Požarnovs.

Viņš skaidroja, ka Uzņēmumu reģistrs partijai norādīja, ka galvenais nosaukumā ir neizmantot trīs vārdu salikumu „Gods kalpot Latvijai”, tāpēc nosaukums „Gods kalpot mūsu Latvijai” ir pietiekami atšķirīgs.

Uzņēmumu reģistra juridiskās nodaļas vadītāja Indra Aužele arī uzsver, ka partijas otrajam pieteikumam problēmu vairs neesot bijis.

“Izskatot sākotnēji iesniegto pieteikumu un tam pievienotos dokumentus partijas ierakstīšanai politisko partiju reģistrā, tika konstatēti vairāki trūkumi, gan sākotnēji plānotajā nosaukumā, gan arī dokumentu noformējumā. Novēršot šos trūkums, partija atkārtoti ir iesniegusi pieteikumu Uzņēmumu reģistrā, un, ņemot vērā to, ka šie dokumenti atbilst visām normatīvo aktu prasībām, tika pieņemts pozitīvs lēmums un partija “Gods kalpot mūsu Latvijai” tika ierakstīta politisko partiju reģistrā,” klāstīja Aužule.

Jaunās partijas valdes priekšsēdētājs Andrejs Požarnovs ir “Rīgas satiksmes” valdes loceklis un iepriekš bijis citu politisko partiju biedrs. Požarnovs vēl 2012. gadā bija partijas „Gods kalpot Rīgai” valdes loceklis, taču vēl senāk Požarnovs darbojās arī partijas „Tēvzemei un brīvībai/LNNK” valdē. Amatus citās partijās Požarnovs ir pametis, taču to nevar teikt par trim citiem „Gods kalpot mūsu Latvijai” valdes locekļiem. “Lursoft” dati liecina, ka Reinholds Pelše un Andrejs Artjomovs paralēli „Gods kalpot mūsu Latvijai” ir arī partijas „Sadarbība” valdes locekļi, savukārt cits „Gods kalpot mūsu Latvijai” valdes loceklis Andrejs Isakovs ir arī Daugavpilī bāzētās „Attīstības partijas” valdes loceklis.

 Požarnovs skaidro, ka līdz šim “Gods kalpot Latvijai” darbojās kā biedrība, tādēļ nekādu konfliktu neesot bijis, taču tagad, kad biedrība kļuvusi par partiju, tās biedri aizies no citām partijām. Požarnovs apliecina, ka Pelše, Artjomovs un Isakovs jau ir solījuši amatus citās partijās atstāt.

Politisko partiju likums noteic, ka persona vienlaikus var būt tikai vienas partijas biedrs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti