1:1

1:1 Gundars Rēders: Ivars Godmanis

1:1

1:1 Gundars Rēders: Daniels Pavļuts

1:1 Gundars Rēders: Ivars Godmanis

Godmanis kritizē ekonomisko atbalstu Covid-19 krīzē un sadarbību ar pašvaldībām

Kādreizējais premjerministrs Ivars Godmanis atbalsta valdības darbu Covid-19 krīzē, bet vienlaikus kritizē valsts ekonomisko atbalstu krīzē cietušajiem, atbalstu attālinātajām mācībām un valsts un pašvaldību sadarbību, kā arī finansējumu vakcinēšanai pret Covid-19.

“No piecām krīzēm, kas Latvijā bijušas, četrās esmu piedalījies. (..) Bet šī krīze atšķiras, protams, no iepriekšējām. Vienīgi līdzība ir ar barikādēm – cilvēkiem jāsaņem drosme un jāpārvar bailes no nāves,” intervijā LTV raidījumā “Viens pret vienu” sacīja Godmanis.

Viņam kā kādreizējam valdības vadītājam esot vēlme paust atbalstu valdības darbam Covid-19 krīzē. Vienlaikus viņš norādīja uz vairākiem neskaidriem jautājumiem.

“Pirmā lieta – man nav īsti skaidrs, cik lielā mērā Latvijas valdība tomēr ekonomiku atbalsta. Ja finanšu ministrs decembra beigās saka, ka ir trīsarpus miljardi koncentrēti, (..) bet es skatos, ka gada beigās par iepriekšējo gadu iztērēt tikai viens miljards, tad, kur ir tie divarpus, es īsti saprast nevaru,” sacīja Godmanis.

Turklāt Latvijā atbalsts esot mazāks salīdzinājumā ar Lietuvu un Igauniju. “Varbūt tie kritēriji tiek ielikti tādi, jo ir bažas, ka šo naudu var izmantot nevis tie, kam tiešām iet grūti, bet tie, kam neiet grūti,” komentēja Godmanis.

Otrkārt, viņš kritizēja to, ka attālinātajam mācību procesam piešķirti tikai 600 tūkstoši eiro un skolās trūkst viedierīču.

Tāpat Godmanis norādīja uz sadarbības trūkumu starp valsti un pašvaldībām, kas esot redzams gan izglītībā, gan sociālās aprūpes centros.

Savukārt Vakcinācijas projekta biroja izveidi Godmanis vērtējā kā, iespējams, vajadzīgu organizatoriski. Taču tam nebūšot jēgas, ja daudzreiz lielāku finansējumu neatvēlēs mediķiem, kas vakcinēs iedzīvotājus pret Covid-19, viņš piebilda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti