Dienas ziņas

Sāk vākt ziedojumus A.Janelsīša piemiņas skulptūrai

Dienas ziņas

Pēta dabas retumus Zilupes pusē

Godinot vecvecāku piemiņu dodas pārgājienā

Godinot vecvecāku piemiņu, dodas 230 kilometru pārgājienā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Brāļi Jānis un Dzintars Pārumi no Iecavas otro gadu pēc kārtas dodas pārgājienā pa Latviju, lai godinātu vecvecāku piemiņu. Šajā reizē vairāk nekā 230 kilometrus garajā pārgājienā viņi simboliski savieno mātes vecvecāku dzimto Andrupeni Dagdas novadā ar tēva vecāku mājām Mauragos Jaunpiebalgas novadā.

“Saknes. Dzimta. Ģenētiskais kods.” – ar šādu devīzi Iecavā dzīvojošie brāļi Jānis un Dzintars Pārumi devušies savā otrajā pārgājienā pa vecvecāku dzimtajām vietām. Pērn no Iecavas aptuveni 185 kilometrus garš ceļš mērots līdz Lejas Mauragiem, kas ir dzimtā vieta tēvam, bet šajā reizē nolemts viesoties Latgalē un krietni garāku ceļu – 232 kilometrus – sākt iet no Dagdas novada.

"Šogad mēs nolēmām savienot mūsu vecvecāku dzimtās vietas, tā teikt no Andrupenes, kur dzīvoja mammas mamma ar tēti līdz Lejas Mauragiem atkal," sacīja “Pārumu pārgājiena” idejas autors Jānis Pārums.

Pārgājiens ilgst sešas dienas, un garākais posms tā laikā ir vienā dienā noieti 50 kilometri. Ja laika apstākļi nelutina, tad spēku turpināt ceļu brāļi gūst no vietējo iedzīvotāju atbalsta. Gaigalavas pagastā viņus satiek un ceļā pavada mamma ar diviem bērniem.

"Ar Dzintaru kopā mācījāmies Daugavpils Universitātē. Abi esam pēc specialitātes sporta skolotāji. Kad ieraudzīju, ka iet vēl garām šeit, tad izdomāju, ka obligāti jāatnāk, vismaz kafija jāatnes un kāds šokolādes gabaliņš," pauda Gaigalavas pagasta iedzīvotāja Linda Kāposta.

Ceļam ir arī simboliska nozīme, jo tā laikā tiek savienota vecvecāku Roberta un Annas Pārumu dzimtā vieta ar vecvecāku Leonginas un Ādama Ruskuļu dzimto pusi. "Pas mammas vecākiem, no kuru dzimtās puses mēs ejam, par tiem baigi mazās atmiņas, jo man bija 3, kad viņš jau aizgāja, bet vecāmamma vienmēr mūs apčubināja. Un tēva vecāki, tur ir ļoti spilgtas atmiņas, jo tur ir visa bērnība pavadīta – vasaras. Tur tieši tie Jaunpiebalgas Lejas Mauragi – tā ir mīļākā vieta, kur būt," teica “Pārumu pārgājiena” dalībnieks Dzintars Pārums.

Pārgājiens “Andrupene-Mauragi” noslēgsies šodien, kad brāļiem Pārumiem pievienosies vēl viens brālis un tētis. Pārgājiena norisei var sekot arī "Facebook" lapā ar tādu pašu nosaukumu “Andrupene-Mauragi”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti