Labrīt

Intervija ar Latvijas vēstnieku Ukrainā Juri Poikānu

Labrīt

Piesārņojums Brankās

Godam nes Latvijas vārdu: Šūšanas fabrika "Latvija"

Godam nes Latvijas vārdu. Šūšanas fabrika «Latvija»

Aizvadītā gadsimta otrajā pusē bijis arī kāds zīmols Latvijas vārdā, kas iedzīvotājus sildījis aukstā ziemā un visus padarījis vienādus. Plašāk par to šodien rubrikā "Godam nes Latvijas vārdu" stāsta Latvijas Nacionālā vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Aija Jansone

''1959. gada rudenī darbu uzsāka šūšanas firma ‘’Latvija’’ jaunā speciāli būvētā ēkā Zilupes ielā, Rīgā. Sākotnēji to dēvēja par Rīgas šūšanas fabriku, bet drīz to mainīja uz nosaukumu "Latvija". Fabrikai izveidoja speciālu zīmolu: grafisks zīmējums – burts L ar stilizētu tautu meitas kontūru. Šādu zīmolu šī fabrika saglabāja visu darbības laiku līdz pat 2002. gadam. Fabrika specializējās mēteļu šūšanā.

Savukārt 80. gados, kad fabrikai pievieno tādus šūšanas uzņēmumus kā "Spartaks", "21. jūlijs", "Rīgas apģērbs", "Daugavpils apģērbs", "Krāslavas apģērbs", tad tika izveidota ražošanas apvienība, kura arī saglabāja nosaukumu "Latvija"’ un arī zīmolu. Fabrika sadarbojās ar Rīgas Modeļu nama dizaineriem, kas izstrādāja apģērba modeļus, un daži no tiem vēlāk tika publicēti arī izdevumā "Rīgas Modes". Un tomēr produkcija bija visai vienveidīga, jo prioritāte bija izpildīt plānu un sasniegt pietiekamu pārdošanas apjomu.

Katrā mājsaimniecībā bija tie mēteļi, un sūtīja arī uz citām brālīgajām padomju republikām. Tolaik bērniem bija vienādi mētelīši, atšķīrās tikai apkaklītes krāsa, un skolā bieži varēja sajaukt mēteļus. Arī universālveikalos to labi varēja redzēt, ka vesela rinda bija ar viena modeļa un krāsas mēteļiem un, aizejot tās rindas galā, atkal tie paši mēteļi, tikai lielāks izmērs."

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti