Panorāma

M. Sprūda un vēl desmit personu lietu nodod tiesai

Panorāma

A. Gobzems izslēgts no advokatūras

Turpinās mēģinājumi izveidot valdību

Gobzems lūgs tikšanos ar prezidentu par pielaidi valsts noslēpumam jaunajiem politiķiem

Premjera amata kandidāts Aldis Gobzems ("KPV LV") lūgs tikšanos ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, lai rastu risinājumu tam, ka jaunievēlētajiem politiķiem vairāku amatu ieņemšanai ir nepieciešama pielaide darbam ar valsts noslēpumu. 

Aģentūra LETA vēsta, ka audienci pie Vējoņa lūgs arī pārējās tā dēvētās labēji centriskās partijas, kas piedalās sarunās par valdības veidošanu, lai rastu risinājumu situācijai, ka arī pašam Gobzemam pielaides nav.

Gobzems vēlas tikties ar valsts prezidentu un runāt par pielaižu darbam ar valsts noslēpumu piešķiršanas kārtības maiņu, jo Saeimā ir ievēlēti 55 jauni deputāti, kuri nekad nav strādājuši politikā, darbs jāsāk tūlīt, bet pielaižu piešķiršana var kavēties. Gobzems uzskata, ka Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājam ir jānosauc fakti, kādēļ viņa pielaides piešķiršana prasa papildus laiku.

Pret izmaiņām pielaižu piešķiršanā iestājas "Jaunā Vienotība" un  "Attīstībai/Par", norādot, ka parasti pielaižu saņemšana ir īstermiņa problēma. 

Gobzems rosina, ka viņa vadītā Ministru kabineta sēdes būtu slēgtas, tam gan nepiekrīt vairākas partijas. Tāpat "KPV LV" rosina konfidencialitāti par valdībā neizlemtiem jautājumiem, bet plašus skaidrojumus par izlemtiem.

KONTEKSTS:

Mēnesi pēc 13. Saeimas vēlēšanām, kad partijas nebija spējušas vienoties par valdības aprisēm, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja Jaunās konservatīvās partijas pārstāvēto Jāni Bordānu veidot valdību, taču viņam tas neizdevās. Tad Vējonis aicināja partijas aktīvāk strādāt, taču arī tas nevainagojās ar panākumiem, un 26.novembrī Vējonis deva "KPV LV' pārstāvētajam Aldim Gobzemam divas nedēļas valdības izveidei.

Dienu pēc nominēšanas "KPV LV" tikās ar pārējā Saeimā ievēlētajām partijām, izņemot "Saskaņu", piedāvājot valdības tapšanas sarunu grafiku, kas paredz 10 sanāksmēs vienoties par darāmajiem darbiem, izvērtēt reformu plānu un to fiskālo ietekmi un sadalīt atbildības jomas. Turklāt Gobzems vēlas šo procesu veidot konfidenciālu, par ko partijas esot par to vienojušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti