Panorāma

Likumu grozījumi taksistu savaldīšanai

Panorāma

Panorāma

A. Gobzems piedāvās bezpartijisku valdību

Gobzems: «konservatīvie» vēlas sašķelt «KPV LV»

Jaunā konservatīvā partija (JKP) cenšas sašķelt "KPV LV" un ir galvenie valdības veidošanas mēģinājuma izgāzēji, intervijā Latvijas Radio sacīja premjera amata kandidāts Aldis Gobzems ("KPV LV").

Gobzems uzsvēra, ka viņa lēmums atsaukt partijām izteikto koalīcijas piedāvājumu un veidot tehnokrātu valdību ir bijis absolūti pareizs. "[Pēc lēmuma] var pateikt, kas ir kas un par ko katrs uztraucas. JKP [ir] galvenie "KPV LV" torpedētāji jeb gāzēji. JKP tika piedāvāti četri ministru amati... Tās ir muļķības par [Aināra] Šlesera [ietekmi uz Gobzemu]. Es Šleseru nepazīstu, un man nav bijušas darīšanas ar viņu. JKP vēlējās izgāzt sarunas," sacīja Gobzems.

Jautāts par otra "KPV LV" līdera Artusa Kaimiņa pēdējo dienu paziņojumiem, Gobzems norādīja, ka viņa partiju cenšas sašķelt JKP.

"Partijā tika pieņemts lēmums, ka es ne tikai esmu premjera amata kandidāts, bet arī persona, kura ir pilnvarota pieņemt lēmumus par valdības sarunu gaitu un veidošanu. [Šis lēmums] frakcijā nav atcelts," uzsvēra Gobzems.

Politiķis uzsvēra, ka viņa plāns nav veidot tā dēvēto "varavīksnes valdību", bet gan tādu, kurā strādā augstākās raudzes profesionāļi. Tomēr pagaidām viņš nevēlējās atklāt iespējamo valdības locekļu vārdus. Gobzems skaidroja, ka pirms sarunas ar Valsts prezidentu negrib, lai pār šiem cilvēkiem tiktu gāztas netīrības straumes.

"Pirmdien es tiekos ar prezidentu, kuram lieku priekšā savu redzējumu. Prezidents tam vai nu piekrīt, vai arī mēs vienojamies, ka šādu redzējumu tālāk nevirzām," teica premjera amata kandidāts. Vaicāts par citu politisko spēku atbalstu savam piedāvājumam, Gobzems norādīja, ka par to var runāt tikai brīdī, kad tiks nosauktas konkrētas personības.

"Ja Saeimai priekšā izliks izcilus kandidātus, bet parlaments pateiks - nē, tad tā arī būs pietiekami skaidra atbilde, ko parlaments vēlas," pauda Gobzems.

Gobzems atklāja, ka doma nākamajā valdībā aicināt tikai profesionāļus viņam radusies ceturtdien vakarā un viņš plānoja to apspriest “KPV LV” frakcijā. Partijas līderis Artuss Kaimiņš par Gobzema plānu uzzinājis piektdien no preses un, paužot savu personīgo viedokli, norādīja, ka to neatbalsta.

Kaimiņš nekomentēja, vai Gobzems, piedāvājot valdības modeli un arī radot jautājumus par Aināra Šlesera ietekmi, nav pārkāpis partijas priekšvēlēšanu solījumus un būtu no partijas jāizslēdz.

Tikmēr citu partiju politiķi mudina “KPV LV” izdarīt izvēli arī partijas iekšienē.

Vai atšķirīgie viedokļi par valdības veidošanu novedīs pie šķelšanās un biedru izslēgšanas, varētu būt zināms pirmdien. Lai izslēgtu kādu no “KPV LV” rindām, ir jāsaņem partijas valdes atbalsts. Tāpat vairākuma atbalsts ir nepieciešams, lai izslēgtu no Saeimas frakcijas.

KONTEKSTS:

"KPV LV" premjera amata kandidāts Aldis Gobzems piektdien, 7. decembrī, atsauca savu valdības piedāvājumu partijām un valdībā aicinās bezpartejiskus profesionāļus. Šādu valdību Gobzems nākamnedēļ "likšot uz balsojumu". "KPV LV" līderis skaidroja, ka valdības veidošanā tiks iesaistītas personas, kuras nepieder partijām, bet "ir labākās Latvijā".

Ja šāda valdība netiks apstiprināta, Gobzems lūgšot izsludināt ārkārtas vēlēšanas. Partijām, kurām Saeimā būtu jābalso par šādu Gobzema valdību,  priekšlikums nešķiet atbalstīšanas vērts, pat vairāk aizvien vairāk politiķu norāda, ka aiz nominētā premjera amata kandidāta stāv par oligarhu dēvētais Ainārs Šlesers.

Partiju apvienības "Jaunā Vienotība" valde neredz iespēju turpināt valdības veidošanas sarunas ar Gobzemu. Tāda pati nostāja ir Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP). Arī Nacionālās apvienības (NA) priekšsēdētājs Raivis Dzintars uzskata, ka Gobzema kā premjera amata kandidāta iespējas ir izsmeltas. Savukārt no Gobzema valdības veidošanas sarunām izslēgtās apvienības "Attīstībai/Par!" līderis Juris Pūce aicinājis citas partijas "izbeigt šo farsu". "Šis ir Aināra Šlesera plāns. Man ir jautājums prezidentam: vai cilvēkam, kurš iedevis mērkaķim granātu, nebūtu laiks granātu atņemt," sacīja Pūce.

Nedaudz vairāk nekā nedēļu pēc valdības veidošanas uzticēšanas "KPV LV" politiķim Aldim Gobzemam viņš paziņoja pa "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka. Sarunas turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un "Jaunā Vienotība". 

Gobzems nāca klajā ar iespējamo valdības modeli, taču potenciālie koalīcijas partneri nesteidza piekrist piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam. Dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim, savukārt JKP arvien uzstāj, ka nevēlas strādāt valdībā ar ZZS. Gobzems deva laiku JKP līdz 8. decembra vakaram sniegt atbildi par valdības atbalstīšanu. 

Arī "KPV LV" līdzpriekšsēdētājs Artuss Kaimiņš paziņoja, ka nevēlas valdībā iekļaut ZZS. Tikmēr Nacionālā apvienība vēlas piecu partiju koalīciju, bet “Jaunā Vienotība” nesteidz paust atbalstu, jo vēl ir neskaidrības. Prezidents Gobzemam valdības veidošanai devis laiku līdz pirmdienai, 10. decembrim.

Pirmdien Gobzemam beidzas Valsts prezidenta dotais mandāts sastādīt valdību. Viņš jau ir pieteicies vizītē pie prezidenta un pauž apņēmību, ka balsojums par viņa valdību varētu notikt nākamceturtdien.

12 komentāri
Aigars Cinis
Kļūda pārstāsta citātā teikuma beigās: "un, paužot savu personīgo viedokli, norādīja, ka to neatbalstu."
Astrida Litauniece
Kas no mūsu jaunās politikas ir palicicis? Bet gribējām gan. Personīgi es balsoju par Ievu Branti no Reģionu apvienības. Palika aiz strīpas. Ceru uz jaunām vēlēšanām.
pop music
Konservatīviem ārkārtas vēlēšanu gadījumā pat 5% barjeru nepārlēkt, daudzi ir sapratuši kas ir kas.
Astrida Litauniece
Varbūt JK tiks nākamajā šaeimä,droši,ka tiksun tās sastāvs būs no Progresīvajiem un vēl tur,kas astē
Andris Miloshs
Bordāns vispār bija ministru prezidenta izsmiekla kandidāts. Noturējās labi ja pāris dienas. Gobzemis vismaz turējās pretī. Visu cieņu arī tam kā viņš Pabrikiešus pasūtīja pāris mājas tālāk. Vismaz cilvēks ar mugurkaulu, nevis lupata kā liela daļa deputātu.
Aigars Cinis
Novilks laiku bez valdības ilgāk, bet kam to vajag!?!
Anonīms lietotājs 24951
Vējonim nesanāca īstais kandidāts, jāizvēlas cits, nevis mērkaķis ar granātu.
Anonīms lietotājs 24714
Uzvedās kā izlaists, kašķīgs bērns, kas nedabūjis mantiņu krīt gar zemi un spārdās ar kājām... Vainīgi, izrādās ir tie, kuri vienīgie pieturas pie saviem solījumiem - JKP. Manuprāt, tas ir tikai normāli, ka pieauguša vīra pateikts vārds ko nozīmē, un ja izteikts, tad pie tā jāpaliek! Paklausoties mūsu politiķus izrādās, ka solījuma turēšana ir neprasme iet uz kompromisiem... Kam tādi kompromisi vajadzīgi, kas nav apsolījuma cienīgi?
Anonīms lietotājs 23439
Skaidri redzams, ka Gobzems nemaz nevēlas izveidot valdību, viņam cits mērķis.
Astrida Litauniece
Meklė, Prezident! Jūlija Stepaņenko. Gudra,nekur nav sasmērėjusies,ņav Saskaņā.Kädu veci ieteikt?Tos ļopus no zemnieku kopïbas ne. Varbūt Ilmāru Mežu.Gòdīgs,neapčakarės. Ja jādomä,maz tädu.
Astrida Litauniece
Visi tākā slavē Vējoni. Man ir gluži pretējas domas.Cilvēkam kaut mazākai intuīcijai vajadzētu būt.
Astrida Litauniece
Gobzems taču iŕ oligarhu iedēta ola,vai nav saprotams?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti