Pēcpusdiena

Kristaps Porziņģis oficiāli aizmainīts uz "Dalasas Mavericks"

Pēcpusdiena

Latvijas filmām apmeklējums 2018. gadā trīskāršojies

"KPV LV" valde izslēdz Gobzemu no partijas. Kas sagaida otru populārāko partiju Latvijā?

Gobzems: Drīzumā Saeimā rosinās izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par OIK

Jau drīzumā Saeimā būs jāvērtē priekšlikums izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par obligāto iepirkuma komponenti (OIK) jeb valsts subsidēto elektroenerģiju, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kurš pirmdien, 4. februārī, izslēgts no partijas, bet arvien ir "KPV LV" Saeimas frakcijā. 

Gobzems norādīja, ka pēc izslēgšanas no partijas "KPV LV" viņš turpinās darbu "KPV LV" Saeimas frakcijā. "Bet, ņemot vērā, ka es nebalsoju par [Krišjāņa Kariņa] valdību, ir pilnīgi skaidrs, ka par visiem lēmumiem es nebalsošu tieši tāpat kā frakcija. Tas arī ir skaidrs," viņš teica.

Gobzems pauda pārliecību, ka viņš līdz šim Saeimā strādājis un turpinās strādāt "auglīgi un rezultatīvi", nenododot nevienu partijas ideālu. Esot vairākas ieceres, ko darbā "KPV LV" Saeimas frakcija plānots paveikt. Piemēram, jau drīzumā Saeimā būs jāvērtē priekšlikums par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi saistībā ar OIK.

"Jau tiek gatavots jautājums par parlamentārās izmeklēšanas komisiju saistībā ar OIK. Mēs jau to varējām izdarīt pagājušajā nedēļā,

bet, ņemot vērā, ka ir skaidrs, ka parlamentārās izmeklēšanas komisijā vairākums varētu būt pozīcijas partijām, tad ir nepieciešams sagatavot precīzu darba uzdevumu, no kura nevar, kā saka, noslīdēt nost, atkal sakot, ka neko nevar izdarīt, neko nevar panākt. Nākamnedēļ, visticamāk, šāda parlamentārās izmeklēšanas komisija tiks izveidota," teica Gobzems.

KONTEKSTS:

"KPV LV" valde pirmdien nolēma izslēgt no partijas vienu no tās līderiem, Saeimas deputātu Gobzemu, jo viņš graujot "KPV LV" tēlu. Partijas valdes lēmums stāsies spēkā pēc mēneša, un Gobzems to negrasās pārsūdzēt. Politiķis turpinās darbu "KPV LV" Saeimas frakcijā, taču atzīst, ka nākotnē plāno izveidot jaunu partiju.

"KPV LV" līdz šim skaļi iestājusies par iespējami drīzu OIK likvidēšanu. Pusgada laikā OIK solīja likvidēt "KPV LV" ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits, kurš gan vēlāk atsauca savu kandidatūru ministra amatam un vēlāk arī balsoja pret Kariņa valdību līdz ar vēl četriem citiem "KPV LV" deputātiem. Tostarp bija Linda Liepiņa un Karina Sprūde – abas paziņoja, ka neatbalstīs Kariņa valdību, jo viņš neesot centies nevienā no "savas valdības" prioritātēm minēt OIK likvidēšanu.

"KPV LV" līdz ar Saeimas opozīcijā ilgstoši esošo partiju "Saskaņa" janvāra pirmajā pusē parlamentā balsoja par toreizējā ekonomikas ministra Arvila Ašeradena ("Jaunā vienotība") demisiju, lai arī tobrīd "KPV LV" bija iesaistījusies "Jaunās vienotības" premjera amata kandidāta Kariņa valdības veidošanas sarunās. Demisijas pieprasījums Ašeradenam iesniegts par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās OIK valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti