Panorāma

Vēlas izmaiņas arī Saeimas prezidijā un komisijā

Panorāma

Panorāma

Valdības šonedēļ nebūs

Gobzema valdības tapšana: šodien atceltas partiju savstarpējās sarunas

Joprojām nav skaidrības par nākamās valdības izveidošanu. Trešdienas, 5. decembra, vakarā tā arī nenotika partiju savstarpējās sarunas, un arī iecerētais balsojums par jaunā Ministru kabineta izveidošanu šonedēļ, visticamāk, nenotiks. Pats premjera amata kandidāts gan joprojām pauž apņēmību izveidot valdību.

Premjera amata kandidātam Aldim Gobzemam (“KPV LV”) trešdien bija plānotas gan atsevišķas sarunas, gan kopsēde ar potenciālajiem valdības partneriem, taču tā tika atcelta, jo deputāti esot aizņemti citos darba pienākumos.

Pagaidām atbalstu darbam Gobzema valdībā sola Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), bet Nacionālā apvienība gatava strādāt tikai tad, ja koalīcijā būs vismaz piecas partijas. Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars pauda, ka tas ir “nopietns tests” Gobzemam, lai nodrošinātu stabilas koalīcijas izveidi.

Vēl rīta pusē Gobzems bija pārliecināts, ka jau piektdien, 7. decembrī, būs balsojums par viņa valdības apstiprināšanu, taču, visticamāk, no šī nodoma vajadzēs atteikties, jo lēmumu par dalību Gobzema koalīcijā “Jaunā Vienotība” pieņems tikai pirmdien, 10. decembrī. “Vienotībai” pilnsapulcē jāiepazīstina partijas biedri ar valdības deklarāciju, kuras vēl nav, kā arī jāatbild uz jautājumiem par valdības uzdevumiem.

Neatkarīgi no tā, cik partijas būs gatavas atbalstīt Gobzemu, balsojums Saeimā būšot jebkurā gadījumā. Gobzems piebilda, ka valdību nevar izveidot, ja kāda partija nevēlas piedalīties šajā valdībā.

Trešdien savu viedokli par darbu jaunajā valdībā tā arī nepauda Jaunā konservatīvā partija (JKP). Intervijā Latvijas Radio JKP līderis Jānis Bordāns pauda apņēmību aicināt kolēģus piekrist veidot valdību ar četrām partijām, izslēdzot ZZS.

KONTEKSTS:

Pēc valdības vadītāja amatam nominētā "KPV LV" politiķa Alda Gobzema paziņojuma par "Attīstībai/Par!" izslēgšanu no potenciālo valdības veidotāju loka sarunas par valdības veidošanu arvien turpina piecas partijas – "KPV LV", JKP, Nacionālā apvienība, ZZS un "Jaunā Vienotība".

"KPV LV" premjera amata kandidāts Gobzems 4. decembrī nāca klajā ar iespējamo valdības modeli. Potenciālie koalīcijas partneri gan nesteidza piekrist Gobzema piedāvātajam ministru portfeļu sadalījumam, bet dienu vēlāk ZZS paziņoja, ka piekrīt Gobzema piedāvātajam valdības modelim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti