Glābēju palīdzība vēja radīto postījumu likvidēšanā bija nepieciešama 363 reizes

Saistībā ar stiprā vēja radītajiem postījumiem aizvadītajā diennaktī saņemti 363 zvani, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vadītāja Agrita Vītola. Kopumā aizvadītā diennakts ugunsdzēsējiem bijusi darbīga – dzēsti arī paaugstinātas bīstamības ugunsgrēki un kūla.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam pagājusī diennakts bijusi ļoti aizņemta. Tika saņemti 593 izsaukumi, lielākā daļa no tiem (437) uz glābšanas darbiem. Dzēsts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, kā arī degoša kūla desmit hektāru platībā. Saistībā ar vēja radītajiem postījumiem glābēji saņēma 363 zvanus.

VUGD pārstāve Agrita Vītola par VUGD izsaukumiem 26. martā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

305 reizes glābšanas dienests tika izsaukts, lai novāktu nolūzušus kokus. 58 reizes VUGD saukts, lai novērstu bojātu konstrukciju radīto apdraudējumu.

Visvairāk izsaukumu saņemts Rīgā un Pierīgā – 164, savukārt Zemgalē saņemti 92 izsaukumi, Vidzemē – 48, Kurzemē – 33 un Latgalē – 31.

Rīgā, Krustpils ielā, vienstāva servisam bija norauts jumts 300 kvadrātmetru platībā un uzkritis uz vieglās automašīnas.

Tukumā, Raudas ielā, ārstniecības iestādei bija norauts jumta segums 100 kvadrātmetru platībā.

Savukārt Jelgavā, Palīdzības ielā, ieslodzījuma vietas teritorijā no jumta bija norauta skārda loksne 200 kvadrātmetru platībā.

Saistībā ar lielo notikumu skaitu VUGD vakar piesaistīja papildu resursus – ugunsdzēsējus glābējus un dispečerus, kuri atradās no dežūras brīvajā laikā.

Augšdaugavas novadā, Līksnas pagastā pagājušajā diennaktī ugunsgrēkā, kur dega vienstāvu dzīvojamā māja 130 kvadrātmetru platībā, gājis bojā cilvēks.

26. martā VUGD saņēma izsaukumu arī uz paaugstinātas bīstamības ugunsgrēku Ādažu pagastā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un otrais stāvs 300 kvadrātmetru platībā. Šo ugunsgrēku izdevās lokalizēt pulksten 5.56 no rīta.

Rīta pusē saņemts izsaukums arī uz kūlas ugunsgrēku Jaunolainē. Kūla dega 10 hektāru platībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti