Glābējs: Cilvēki vairāk novērtē mūsu darbu un rūpējas par savu drošību

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājušajā gadā cilvēki vairāk novērtē gan glābēju darbu, gan paši vairāk rūpējas par savu drošību.

To intervijā LTV „Rīta Panorāma” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks pulkvedis Kristaps Eklons.

Viņš stāsta, ka cilvēki ir kļuvuši uzmanīgāki un vērīgāki. Piemēram, salīdzinot ar laiku pirms Zolitūdes traģēdijas, biežāk bija gadījumi, kad signalizācija strādājusi nepamatoti. Turklāt atšķirībā no tiem laikiem, šodien šādos gadījumos cilvēki biežāk iziet no ēkām, atvieglojot darbu glābējiem.

Eklons arī norāda, ka gandrīz visi Zolitūdē cietušie glābēji ir atgriezušies darbā.

Glābējs arī uzsvēra, ka visnepatīkamākais kopš traģēdijas esot fakts, ka nelaime nav mainījusi glābēju sadzīves apstākļus. Ja tehniskajā ziņā viss ir kārtībā, tad sadzīve daudzviet, pēc Eklona vārdiem, esot dramatiska.

Sagrūstot lielveikalam „Maxima”, pirms gada Zolitūdē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Viņu piederīgie piektdienas vakarā atkal pulcēsies Priedaines ielā, lai ar klusuma brīdi pieminētu savus mīļos.

Zolitūdes traģēdija notika 2013.gada 21.novembrī, kad vakarā, cilvēkiem iepērkoties, sagruva Priedaines ielā 20 esošais „Maximas” veikals. Nelaimē dzīvību zaudēja 54 cilvēki, to vidū trīs glābēji. Bez vismaz viena vecāka palika 23 bērni.

Valsts policija aizvien turpina lietas izmeklēšanu, taču sola to pabeigt jau tuvākajā laikā. Tikmēr atbildību neviens nav uzņēmies.

Traģēdija sašūpoja Latvijas sabiedrību. Pēc tās ziedojumi traģēdijas upuru radiniekiem un cietušajiem sasniedza visu laiku lielāko apjomu, kas ziedots kādam konkrētam mērķim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti