Glābējiem ziedo vilnas zeķes, koncertu biļetes, saldumus un atver ziedojumu kontu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Noadīti teju 90 vilnas zeķu pāri, ziedotas koncertu biļetes, saldumi, atvērts ziedojumu konts, lai izremontētu ugunsdzēsēju depo. Šīs un vēl daudzas citas aktivitātes īstenojuši iedzīvotāji, lai uzlabotu glābēju ikdienu un darba apstākļus pēc Zolitūdes traģēdijas.

Natālijas Draudziņas vidusskolas audzēkne Ketija Nadežņikova stāsta, ka nepilna mēneša laikā skolēni ar vecākiem saadījuši un iegādājuši 87 milzu izmēru zeķu pārus akcijā „Sasildīsim ugunsdzēsējus”. Labdarības akciju skola vēlējās īstenot tieši pēc Zolitūdes traģēdijas, lai pateiktu glābējiem paldies.

„Gandarījums ir milzīgs, jo tad, kad izlēmām rīkot šo akciju, īsti ticības nebija, ka visi adīs un izdosies savākt tikt daudz zeķu. Tāpat bērni paši ļoti aizrāvās un sazīmēja arī apsveikumus ar ļoti mīļiem, smieklīgiem un sirsnīgiem vēlējumiem, jo īpaši mazajiem puikām ugunsdzēsēji vēl arvien ir tie varoņi, kuriem gribas līdzināties,” norāda skolas ārpusklases darba rīkotāja Laima Cābere.

Skolas pārstāvji sacīja, ka iepriekš nav zinājuši to, cik bēdīgi ir ugunsdzēsēju darba apstākļi un, iespējams, akciju atkārtos arī nākotnē, jo biezas vilnas zeķes ugunsdzēsēju gumijas zābakos ir ļoti nepieciešamas.

Rīgas pilsētas reģionālās pārvaldes brigādes komandiera vietnieks Juris Blūzmanis izrāda ugunsdzēsēju trešo depo, kura darbinieki saņems skolēnu adītās zeķes. Šeit skaidri redzams, ka telpas ir krietni novecojušas, dušā otrajā stāvā ir problēmas ar ūdens sistēmu un mazgāties puiši var tikai verdošā ūdenī. Ugunsdzēsējs atzīst, ka jebkura veida atbalsts ir patīkams.

„Protams, pēc Zolitūdes šis atbalsts no sabiedrības ir pieaudzis. Teikšu godīgi, ne tik daudz materiālā vērtība ir svarīga, bet arī, ja vienkārši pasaka paldies. Kāda sieviete nesen uz ielas pienāca klāt un teica, ka redzēja mūsu dienestu un vienkārši iedeva torti,” saka Blūzmanis.

VUGD pārstāve Inga Vetere stāsta, ka ziedojumu, labu vārdu un dažāda veida palīdzības no sabiedrības kopumā dienestam nekad nav bijis tik daudz kā šo divu mēnešu laikā kopš traģēdijas.

Piedāvātas brīvbiļetes ugunsdzēsējiem ar ģimenēm uz koncertiem, eglītēm, dažādi bezmaksas veselības aprūpes pakalpojumi - ārsts, psihologs, masieris, pirts, kā arī veidotas ziedojumu akcijas, lai varētu izremontēt telpas vismaz atsevišķos ugunsdzēsēju depo un atjaunot ģērbtuves skapjus. „Ir rasts risinājums attiecībā uz ugunsdzēsēju skapīšiem, proti, ir līdzekļi, par ko iegādāties materiālus un ir divas profesionālās skolas, kur ir galdnieki, un puiši kā diplomdarbus taisīs skapīšus ugunsdzēsējiem. Bet tie, kas strādā šajā dienestā, viņi to nedara tās atlīdzības dēļ, tas ir iekšējais aicinājums un, protams, kādā brīdī gribas dzirdēt to, ka esi vajadzīgs,” norāda Vetere.

Kopš traģēdijas Zolitūdē pagājuši tieši divi mēneši, un glābēji atzīst, ka labdari nepārstāj pieteikties, kas ugunsdzēsējiem rada gandarījumu par spīti sliktajiem darba apstākļiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti