Rīta Panorāma

Operdziedātājas Ingas Šļubovskas – Kancēvičas kamermūzikas albums "Gaismā"

Rīta Panorāma

Intervija ar dziedātāju Edgaru Kreili

Intervija ar VUGD priekšnieka vietnieku Kristapu Eklonu

Glābēji: Pērn nevienam no 82 ugunsgrēku upuriem nav bijis dūmu detektora

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pērn Latvijā ugunsgrēkos gājuši bijā 82 cilvēki, un nevienam no viņiem nav bijis dūmu detektora, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, mudinot iedzīvotājus parūpēties par savu un tuvinieku drošību.

Pēdējo gadu laikā Latvijā vērojama pozitīva tendence – sarūk ugunsgrēkos bojāgājušo skaits. Septiņu gadu laikā šādu upuru skaits samazinājies no 150 cilvēkiem gadā līdz 82 pērn.

Eklons skaidroja, ka sabiedrība kļūst zinošāka, īpaši liekot cerības uz jauno paaudzi un tās izglītošanu par ugunsdrošību skolās. Tāpat būtiski pieaudzis sūdzību skaits par ugunsdrošības pārkāpumiem, un cilvēki nepaliek vienaldzīgi.

Vienlaikus VUGD priekšnieka vietnieks atgādināja par dūmu detektoru nozīmi mājokļos. Viņš norādīja, ka nevienam no pērn ugunsgrēkos bojāgājušajiem nav bijis dūmu detektora. Eklons mudināja tos uzstādīt un parūpēties arī par tuvinieku, vecāku cilvēku un arī kaimiņu drošību.

Vienlaikus viņš atklāja, ka

35 cilvēki pērn gāja bojā ugunsgrēkos, kas izcēlušies smēķēšanas dēļ.

No visiem aizvadītajā gadā bojāgājušajiem 50 bija vīrieši, 27 sievietes, bet trīs bojāgājušajiem dzimums nav zināms. Bojāgājušo vīriešu vidējais vecums bija 54,9 gadi, savukārt sievietēm – 65,8 gadi.

2017.gadā Rīgā ugunsgrēkos gāja bojā 17 cilvēki, bet no republikas pilsētām traģiskākā situācija bija Daugavpilī, kur ugunsgrēkos gāja bojā septiņi cilvēki, savukārt Alūksnes novadā un arī Saulkrastu novadā gāja bojā pieci cilvēki.

Vērtējot situāciju ar ugunsgrēkos cietušajiem un bojāgājušajiem cilvēkiem, VUGD norāda, ka teju visi gadījumi ir saistīti tieši ar neuzmanīgu rīcību ar uguni – nezināšana, neuzmanība, neapdomīga rīcība vai pārgalvība noved pie traģiskiem ugunsgrēkiem. No 80 bojāgājušajiem cilvēkiem 48 gāja bojā dienas laikā, savukārt 24 bija bez noteiktas dzīvesvietas vai ar nelabvēlīgiem dzīves apstākļiem.

36% jeb 29 cilvēki ir gājuši bojā Rīgā un tās apkārtnē, 25% jeb 20 cilvēki – Latgalē, 16% jeb 13 cilvēki ir gājuši bojā Zemgalē, 15% jeb 12 cilvēki – Vidzemē, bet 8% jeb 6 cilvēki Kurzemē.

Pagājušajā gadā pieaudzis ugunsgrēkos izglābto cilvēku skaits – izglābti 382 cilvēki, tai skaitā 43 bērni, kas ir par 31% vairāk nekā 2016.gadā. VUGD to skaidro ar glābēju operatīvo rīcību ugunsgrēkos un to, ka pēdējos gados ugunsdzēsējiem ir uzlabots ekipējums un aprīkojums, kas ļauj profesionālāk pildīt savus pienākumus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti