Glābēji nereti saņem izsaukumus par jauniešiem uz māju jumtiem; aicina vecākus pārrunāt drošību

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) pēdējā laikā saņēmis vairākus satraucošus iedzīvotāju zvanus par bērniem un pusaudžiem, kuri uzrāpušies bīstamās vietās.

Piemēram, šonedēļ glābēji izbraukuši uz kādu augstceltni, uz kuras jumta garāmgājēji bija redzējuši vairākus, visticamāk, nepilngadīgus jauniešus. Līdz glābēju ierašanās brīdim viņi ēkas jumtu jau bija pametuši un neviens nav cietis, taču glābšanas dienesta pārstāve Agrita Vītola norāda – šādi izsaukumi dienestā diemžēl nav retums.

VUGD pārstāve Agrita VītolaMāra Rozenberga

  “Tas vēlreiz liek atgādināt un lūgt vecākiem pārrunāt ar bērniem jautājumus par drošību. Ēku jumti, jaunbūves un citas nedrošas vietas nav paredzētas pastaigām un rotaļām, jo pastāv ļoti liela iespēja nejauši krist no liela augstuma, gūt traumas vai apdraudēt dzīvību.

  Tāpēc liels lūgums vēlreiz ar jauniešiem pārrunāt šo rīcību.

  Paldies arī tiem iedzīvotājiem, kuri laicīgi ziņo par to, ka redz jauniešus, kuri atrodas uz ēku jumtiem. Biežāk ir situācija, ka bērni, pamanot rosību un dzirdot, ka ierodas operatīvie dienesti, jau paši pamet notikuma vietu. Arī ziņu par cietušajiem mums, par laimi, nav, bet nenonāksim tik tālu, lai tādi būtu,” aicina Vītola.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti