Dienas ziņas

Maskavā protestē pret izmaiņām konstitūcijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VUGD praktiskās mācības uz ūdens

Glābēji Lucavsalā mācībās uz ūdens trenējas glābt slīkstošos

Lucavsalā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no ūdens izvilka cilvēku, kurš atpūtas laikā izkritis no laivas. Tā gan nebija īsta nelaime, bet mācību scenārijs, kuru izspēlēja glābēji. Covid-19 ierobežojumu dēļ šovasar vairāk nekā iepriekšējos gados atpūtnieki dodas uz vietējām pludmalēm. Līdz ar to lielāka slodze ir arī pašiem glābējiem.

Atpūtnieki ar laivu vizinās pa Daugavu. Un pēkšņi viens no viņiem iekrīt ūdenī. Izpalīdzīgi cilvēki izsauc glābējus. Tie pagūst ierasties laikus un nogādā atpūtnieku krastā. Pēc šāda scenārija praktiskās nodarbības ceturtdien, 16. jūlijā, norisinājās Lucavsalā.

Daugava treniņam ir izvēlēta ne velti – upes peldētājiem ir visbīstamākās.

“Šeit gan pastāv straumes, gan, kā mēs redzam, daudz lielu akmeņu un tiltu. Visvairāk mums izsaukumu tieši no upes ūdens akvatorija,” apliecina VUGD ugunsdzēsējs glābējs Farruhs Akperovs.

Šāda veida mācības notiek regulāri. Tā ir tikai daļa no ugunsdzēsēju glābēju ikdienas darba laikā, kad viņi nedodas uz izsaukumiem.

“Katrai mūsu darbībai ir būtiska nozīme, un sekundei ir dzīvības cena. Līdz ar to, lai ir labākas prasmes un spēja reaģēt momentā, puiši regulāri praktizējas,” stāsta VUGD preses pārstāve Agrita Vītola.

Šīs mācības ir arī atgādinājums iedzīvotājiem par drošību, izmantojot peldlīdzekļus.

Šovasar vairāki traģiski negadījumi bijuši saistīti tieši ar peldlīdzekļu izmantošanu.

Jāatceras, ka bērniem līdz 12 gadu vecumam, atrodoties laivā, noteikti jāvelk glābšanas veste. Vestes ir jānodrošina arī pārējiem, kas atrodas laivā.

“Tagad ir jau diezgan slikta statistika. Protams, cilvēki sāk vairāk apzināties, bet tik un tā  problēmas ir ar alkoholu. Neuzmanība, paša spēku pārvērtēšana, kaut ko parādīt citiem. Vai bērnu neuzraudzība. Diemžēl tāda problēma pastāv,” stāsta glābējs Akperovs.

Vēl viena problēma, ar kuru saskaras glābēji, ir tas, ka atpūtnieki atstāj savas mašīnas kā pagadās. Šādos gadījumos glābēju tehnikai ir grūti nokļūt līdz nelaimes vietai.

“Mums nav normālas iespējas tikt garām ātri, normālā veidā. Tā kā atpūtniekiem, kas dodas atpūsties, iesakām: tad, kad jūs atstājat auto, paskatieties, vai tā lielā ugunsdzēsēju mašīna varēs tikt garām. Varbūt jums pašiem palīdzību vajadzēs,” saka Vītola.

Glābēji arī aicina neizmantot tās pludmales, kuras nav piemērotas peldēšanai.

Šī gada laikā noslīkuši jau 68 cilvēki, un tie ir tikai ugunsdzēsības un glābšanas dienesta zināmie nelaimes gadījumi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti