Panorāma

Valmieras teātris jauno sezonu sāk ar pirmizrādi

Panorāma

Panorāma

«Gods kalpot Rīgai» paliks tandēmā ar «Saskaņu»

GKR kongresā dominē valdības koalīcijas kritizēšana; uz Rīgas mēra amatu virzīs Ušakovu

Partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) kongresā un tur skanošajās runās sestdien, 1.oktobrī, dominē valdības koalīcijas un tajā esošo partiju kritizēšana, vēsta Latvijas Radio žurnālists Māris Klūga. Vienlaikus partija nolēma Rīgas mēra amatā nākamajās pašvaldību vēlēšanās atbalstīt pašreizējo galvaspilsētas vadītāju Nilu Ušakovu ("Saskaņa"), bet GKR vadībā pārvēlēja Rīgas vicemēru Andri Ameriku.

GKR kopā ar "Saskaņu" ir Rīgas domes (RD) pozīcijas partijas. Savukārt valdības partijas, jo īpaši "Vienotība" un Nacionālā apvienība ir izteikusi gatavību nākamā gada pašvaldību vēlēšanās gāzt GKR un "Saskaņu" un izveidot jaunu vadību Rīgā.

Sestdien notiekošajā kongresā Ušakovs, kurš bija ieradies sveikt koalīcijas biedrus RD, sacīja, kamēr valdībā ministri mainās bieži, tikmēr Rīgā  "Saskaņa" un GKR nemainīgi valda jau septiņus gadus.

"Politiskajā vēsturē kopš 1991. gada nav neviena piemēra, ka divi politiskie spēki būtu spējīgi tik ilgi, tik pozitīvi un rezultatīvi strādāt kopā. Mēs esam vienīgais izņēmums. Šodien, ņemot vērā, ka mēs strādājam kopā jau septiņus gadus, mēs droši varam pateikt, ka par šo sadarbību kādreiz arī rakstīs mācību grāmatas par to, kā attīstījās Latvijas politika kopš neatkarības atgūšanas 1991. gadā," sacija Ušakovs.

Ušakova iesākto turpināja Rīgas vicemērs un GKR valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks. Viņš sacīja, ka pozīcijas partijas cīņā par varu Rīgā "sūta ierindniekus", nevis līderus. GKR vadītājs neslēpa ambīcijas, ka ar to saistītā partija "Gods kalpot Latvijai" varētu iegūt vietas Pierīgas pašvaldību domēs, kā arī mandātus Saeimā, kad pēc diviem gadiem notiks parlamenta vēlēšanas.

Ameriks arī apgalvoja, ka nākamajā sasaukumā GKR centīsies sakārtot Rīgas iekšpagalmus, kā arī novērsīs rindas uz bērnudārziem.

"Es domāju, ka šis mūsu sadarbības modelis, kas ir izveidojies, tiešām ir nesis augļus visai pilsētai. Mums ir izdevies pierādīt, ka Latvijas politikā ir iespējams iztikt bez publiskiem skandāliem un vētrainām attiecību skaidrošanām," Ameriks uzteica GKR un "Saskaņas" sadarbību.

"Mums ir izdevies vienoties par kopīgu Rīgas attīstības vīziju. Mums ir izdevies panākt sadarbību, kas balstīta savstarpējā cieņā un uz līdzvērtīgas partnerības principiem. Mēs esam izveidojuši komandu, kas pilda solīto. To esam pierādījuši ar darbiem. Ja vēlētāji mums uzticēs vadīt pilsētu arī nākošajās vēlēšanās, tad mums ir precīzi zināms, ko mēs darīsim nākošos četrus gadus," teica Ameriks.

Kongresā arī tika nolemts Rīgas mēra amatā nākamajās vēlēšanās atbalstīt pašreizējo mēru Ušakovu, kurš pārstāv GKR sabiedroto "Saskaņu".

Partijas GKR 5. kongresā valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks bez konkurences tika apstiprināts par partijas vadītāju uz vēl vienu termiņu.

Mazajā ģildē uz kongresu bija ieradušies aptuveni 250 partijas biedru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti