Dienas ziņas

Tapusi pamatekspozīcija par malēniešiem

Dienas ziņas

Labdarības akcijā vāks pārtiku un sadzīves preces

Ģitāru meistars: nelaime nav iemesls nolaist rokas

Ģitāru meistars: Nelaime nav iemesls nolaist rokas

Jāņa Kuzminska ģitāru darbnīca, kurā tika meistarotas elektriskās ģitāras,  uzcelta pirms septiņiem gadiem. Ar laiku telpās tika iekārtots arī muzejs, kas kļuvis par vietējo un ārzemju tūristu iecienītu apskates vietu. Nesen notikušajā ugunsgrēkā darbnīca ir pilnībā nodegusi – izglābt izdevās tik nelielu daļu no ģitārām. Lai arī tika iznīcināts 20 gadu darbs, ģitāru meistars ir apņēmības pilns sākt visu no jauna un turpināt ģitāru izgatavošanu. 

Ģitāru darbnīcas īpašnieka Jāņa Kuzminska pagalmā notiek talka. Kopā ar radiem un draugiem tiek novākti gruveši, kas palikuši pēc ugunsgrēkā sadegušās ģitāru darbnīcas un tajā esošā muzeja.  Lai arī šoreiz par kopā būšanas iemeslu kļuvusi nelaime, katrs priekšmets, kas tiek atrasts ogļu kaudzēs, klātesošos modina gaišas atmiņas. To vidū apdegušās plates, deformējusies, bet savas aprises saglabājusi Rēzeknes novada balva “Gada uzņēmums”, dažādu valstu monētas, kas tika iemūrētas darbnīcas fundamentā iesvētīšanas brīdī.

"Ar tādu domu [deva] drauga sieva, ar tādu domu, lai brauktu uz šejieni no visas pasaules, no visām valstīm cilvēki uz topošo muzeju, darbnīcu, lai ģitāras pasūtītu, no visas pasaules.  Latgales kultūras gada balva ''Boņuks'' tur bija, to gan pagaidām neesam atraduši, ceram varbūt māls ir izdzīvojis, bet varbūt arī saplīsa no lielā karstuma," saka ģitāru darbnīcas īpašnieks no Rēzeknes novada Jānis Kuzminskis.

Vakarā, kad bija izcēlies ugunsgrēks, ģimene bija mājās, stāsta Jānis. Kad istabā pazuda elektrība, Jānis aizgāja pārbaudīt elektrības skapi un tajā brīdī pamanīja dūmus, kas nāca no darbnīcas puses.

"Priekšā bija tikai dūmi, bet iekšā jau dzirdēju, ka liesmas sprāgst. Ko paspēju, šeit stāvēja arī kravas mašīna, mūsu viena no barotājam, pašu pirmo, to mēģinājām atdzīt. Ģitāras sanāca izvilkt kaut kādus 10 gabalus, tur bija trīs iesāktās ģitāras, kur klientiem tika iesāktas taisīt, un dažas savējās paspēju izvilkt," skaidro Jānis. 

Ugunsgrēkā sadega viss, kas bija darbnīca un muzejā, tostarp darba galdi, instrumenti, aparatūra, kā arī eksponāti – ģitāras un citi mūzikas instrumenti, par ko ir tā lielāka sāpe. 

"Ir, protams, žēl, visi tie darba galdi un visi instrumenti – tas viss 20 gadu garumā krājās; kā no Rīgas pārbraucām uz šejieni, sāku privāti ar galdniecību nodarboties. Arī ģimenes albums bija atceļojis uz šejieni, manas bērnības albums. Un es saku vienīgais, kā patiešām žēl, tas ir albums... Meita saka, man liekas, mēs to atnesām uz mājām – un tiešām tas bija mājās," norāda Jānis. 

Jānis pateicas visiem, kas šajā grūtajā brīdī sniedz ģimenei atbalstu, un uzsver, ka nav nolāidis rokas un ir noskaņots optimistiski – ģitāru izgatavošana tiks turpināta, ar laiku plānots atjaunot arī darbnīcu un muzeju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt