Girss par filmu «Ģenerālplāns»: Nejūtu, ka Krievija mani izmantotu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Krievijas atbalsts tā dēvētai tautiešu politikai caur dažādām tās finansētām organizācijām nav propaganda, tā pēc dokumentālās filmas “Ģenerālplāns” noskatīšanās portālam Lsm.lv pauda prokrieviskais aktīvists Ilarions Girss, norādot – viņš nejūt, ka Kremlis viņu izmantotu saviem politiskajiem mērķiem.

Latvijā veidotajā filmā “Ģenerālplāns” pētītas Krievijas ietekmes metodes ārvalstīs, un dažas dienas pēc filmas pirmizrādes to noskatīties  kādā no Rīgas kinoteātriem devās arī prokrieviskais aktīvists Ilarions Girss kopā ar saviem domubiedriem.

Viņš "Ģenerālplānu" nodēvēja par “pretkrievisku propagandu”, kurā ir sagrozīti fakti un nomelnoti cilvēki. “Galvenā doma, ka mēs rīkojamies nevis pēc saviem uzskatiem, bet pēc Kremļa norādījumiem, bet tā īstenībā nav. Filmā pilnībā ignorēti tie pārkāpumi, kas ir šeit pret krievu iedzīvotājiem. Tā nav patiesība, kas tur teikts,” komentēja Girss.

Viņaprāt, šī filma var radīt bailes, graut latviešu uzticību krieviem un šķelt sabiedrību. Filmas veidotāji gan iepriekš skaidroja, ka "Ģenerālplāns" nav par latviešu un krievu dzīvi, bet gan Krievijas ietekmes metodēm savā ārpolitikā.

Taču Girss apgalvo, ka kaimiņvalsts krievvalodīgos aktīvistus neizmantotu savai politikai: “Es neredzu, ka tā izmanto. [..] Es nesaskatu neko sliktu, neko pretlikumīgu, ka Krievija atbalsta cilvēktiesības. Tā nav propaganda, bet tiesību aizstāvēšana.”

Tajā pašā laikā viņš augstu novērtēja filmas kvalitāti, saturiski gan nosaucot to par murgiem.

Pretēju viedokli gan iepriekš pauda krievvalodīgo aktīviste, viena no “Nepilsoņu kongresa” dibinātājām Elizabete Krivcova, atzīstot - savu interešu īstenošanai Krievija izmanto tautiešu politiku ārvalstīs un līdzīgas metodes tiek piekoptas arī Latvijā.

Jau ziņots, ka martā pirmizrādi piedzīvojusi režisora Jura Pakalniņa dokumentālās filmas “Ģenerālplāns”, kurā atklātas metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību. Latvijas Televīzijas ēterā filma būs skatāma 5.aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti