Labrīt

Pavasarī Latvijā notiks nāves tēmai veltītais mākslas un zinātnes festivāls "Ars Moriendi”

Labrīt

Piesārņojuma no Klaipēdas ietekme uz Latvijas piekrasti. Vērtē pētnieks Juris Aigars

Iekšlietu ministrs jauno Valsts policjas vadītāju vēlas izraudzīties atklātā konkursā

Ģirģens: Uz Valsts policijas priekšnieka amatu jārīko atklāts konkurss

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) uzsver, ka uz Valsts policijas priekšnieka amatu jārīko atklāts konkurss, lai arī sabiedrība redzētu, kādas prasības ir izvirzītas policijas šefam.

Ģirģens piektdien, 17. janvārī, intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka, viņaprāt, nākamajam policijas priekšniekam jābūt arī spējai stratēģiski plānot nākotnes procesus, operatīvi pieņemt lēmumus, kā arī iedziļināties detaļās.

“Mums daudzi cilvēki Latvijā peld pa straumi,” bet ir nepieciešamas iedziļināties detaļās, norādīja ministrs.

Ģirģens arī stāstīja, ka viņam ir svarīgi, lai policija attīstītos kopumā, jo policijā ir dažādas gadiem neatrisinātas problēmas, piemēram, dublējas funkcijas, ir neefektīva cilvēkresursu pārvaldība, līdzekļi ne vienmēr izmantoti lietderīgi, izmeklēšanas kvalitāte klibo, ir robi izglītībā, ir iepirkumu problēmas.

Tāpēc ir gaidāmas reformas, pie policijas struktūras izmaiņām strādāts jau ilgāk, un starptautiskie eksperti ir snieguši savu skatījumu un ieteikumus par nepieciešamajām pārmaiņām. Ģirģens arī sacīja, ka policijas iecirkņus reformas laikā neplāno likvidēt, tos plānots stiprināt, savukārt, novēršot funkciju dublēšanos, ietaupītos līdzekļus varēs novirzīt atalgojuma palielināšanai.

Algas policistiem ir jāpalielina, lai darbinieki būtu motivēti, jo nemotivēts darbinieks dara savu darbu formāli, pauda ministrs.

Viņš solīja cīnīties par policistu algu celšanu arī turpmāk, atzīstot, ka tas gan būs atkarīgs no ekonomikas stāvokļa un tā, vai budžetā būs pieejami papildu līdzekļi.  

KONTEKSTS:

Pēc gandrīz 40 gadu dienesta iekšlietu struktūrās Valsts policijas priekšnieks Ķuzis trešdien, 15. janvārī, paziņoja, ka amatu pamet. Atlūgumu Ķuzis jau iesniedzis iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam ("KPV LV"), kurš to pieņēmis.  

Ģirģens jau pērn oktobrī paziņoja, ka izvērtēs Ķuža atrašanos amatā saskaņā ar virzību Latgalē aizturēto policistu lietā un noskaņojumu policijas darbinieku vidū.

1. oktobrī intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Viens pret vienu" Ģirģens uzsvēra, ka policijas priekšniekam Intam Ķuzim būs jāatkāpjas, ja noziegumos tiks pieķertas kādas augsta ranga Valsts policijas amatpersonas. Ģirģens sacīja, ka šāda vienošanās viņam esot ar pašu Ķuzi un neviens žēlots netikšot.

Ministrs gan neminēja nosacījumus, kas apzīmē augsta ranga amatpersonu, līdz ar to pagaidām nav skaidrs, vai kukuļošanas lieta Latgales reģiona pārvaldes Kārtības policijas birojā būs gana spēcīgs iemesls, lai Ķuzis atkāptos no amata.

Ķuzis par Valsts policijas priekšnieku kļuva 2011. gada augustā, bet 2016. gadā jūlijā atkārtoti apstiprināts šajā amatā. 2009. gada nogalē valdība nolēma Ķuzim piešķirt ģenerāļa pakāpi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti