20. februārī Jēkabpils ziņu portālā "radio1 LV" publicēts raksts "Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens saņem administratīvo sodu". Rakstā minēti pieci sodītie deputāti, bet nav pieminēts sestais – Orlovs. Tādēļ Ģirģens sazinājies ar radio ziņu portāla žurnālisti, kura deputātam atbildējusi, ka ziņu veidojis pats Orlova kungs un žurnālistes šefs. Tikai pēc nedēļas raksts esot ticis papildināts, tajā iekļaujot arī Orlovu.
Orlovs atzina, ka nereti mēdzot sazināties ar vienu no portāla īpašniekiem - Ati Cauni-Zalānu. Ar žurnālisti viņš neesot runājis.
"Neesmu ar viņu runājis, īpašniekam laiku pa laikam zvanu, piemēram, par apsveikumu 8. martā runāju," stāstīja Orlovs.
Jēkabpils portāla līdzīpašnieks Caune-Zalāns stāstīja, ka portāla mērķis nebija slēpt Orlovu. Viņa vārds neesot pamanīts.
Tiesa, Saeimas dokumenti liecina, ka visi administratīvi sodītie deputāti parādās vienā dokumentā. Kaspars Ģirģens pirmais, Vitālijs Orlovs – trešais. Abi deputāti sodīti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.
Caune-Zalāns par ētikai neatbilstošu sauc tieši Ģirģena rīcību. Neētiski esot bijis tas, ka žurnālistei prasīta informācija par to, kā tapis raksts. "Populistu deputāts [Ģirģens]. Kā mūsu pusē saka – tukša muca tālu skan! Viņš neko reālu, taustāmu nav izdarījis. Nav īpaši nekāda pamata, lai izdarītu. Politisko procesu dēļ tika ievēlēts. Diemžēl – kāda ir sabiedrības seja, tāda ir mūsu Saeimas seja," teica Caune-Zalāns.
Pati portāla žurnāliste uz Latvijas Televīzijas tālruņa zvaniem neatbildēja.
Par šo situāciju trešdien plāno lemt Saeimas mandātu komisija. Ģirģens uzskata, ka Orlovs ir pārkāpis deputāta ētikas kodeksu. Tas deputātam uzliek pienākumu ievērot profesionālās ētikas principus attieksmē pret darbu, savstarpējā saskarsmē, kā arī attiecībās ar citām institūcijām un sabiedrību.