Panorāma

Atalgojuma problēmas arī Latvijas Radio

Panorāma

Atklāj ilgstošu seksuālu vardarbību pret bērniem

K. Ģirģens un V. Orlovs saplūcas par ētiku

Ģirģens un Orlovs saplūcas par ētiku

Saeimas deputāts Kaspars Girģens ("KPV LV") vērsies ar iesniegumu Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, uzskatot, ka viņa novadnieks Vitālijs Orlovs ("Saskaņa"), izmantojot pazīšanos, panācis, ka Jēkabpils portālā neparādās publiski pieejamā informācija, ka administratīvi sodīto deputātu vidū ir ne tikai Ģirģens, bet arī Orlovs. Jēkabpils ziņu portāla "radio1 LV"  pārstāvji noliedz, ka būtu pakļāvušies Orlova vēlmēm. 

20. februārī Jēkabpils ziņu portālā "radio1 LV" publicēts raksts "Saeimas deputāts Kaspars Ģirģens saņem administratīvo sodu". Rakstā  minēti pieci sodītie deputāti, bet nav pieminēts sestais – Orlovs. Tādēļ Ģirģens sazinājies ar radio ziņu portāla žurnālisti, kura deputātam atbildējusi, ka ziņu veidojis pats Orlova kungs un žurnālistes šefs. Tikai pēc nedēļas raksts esot ticis papildināts, tajā iekļaujot arī Orlovu.

Orlovs atzina, ka nereti mēdzot sazināties ar vienu no portāla īpašniekiem - Ati Cauni-Zalānu. Ar žurnālisti viņš neesot runājis. 

"Neesmu ar viņu runājis, īpašniekam laiku pa laikam zvanu, piemēram, par apsveikumu 8. martā runāju," stāstīja Orlovs.

Jēkabpils portāla līdzīpašnieks Caune-Zalāns stāstīja, ka portāla mērķis nebija slēpt Orlovu. Viņa vārds neesot pamanīts.

Tiesa, Saeimas dokumenti liecina, ka visi administratīvi sodītie deputāti parādās vienā dokumentā. Kaspars Ģirģens pirmais, Vitālijs Orlovs – trešais. Abi deputāti sodīti par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu. 

Caune-Zalāns par ētikai neatbilstošu sauc tieši Ģirģena rīcību. Neētiski esot bijis tas, ka žurnālistei prasīta informācija par to, kā tapis raksts. "Populistu deputāts [Ģirģens]. Kā mūsu pusē saka – tukša muca tālu skan! Viņš neko reālu, taustāmu nav izdarījis. Nav īpaši nekāda pamata, lai izdarītu. Politisko procesu dēļ tika ievēlēts. Diemžēl – kāda ir sabiedrības seja, tāda ir mūsu Saeimas seja," teica Caune-Zalāns.

Pati portāla žurnāliste uz Latvijas Televīzijas tālruņa zvaniem neatbildēja. 

Par šo situāciju trešdien plāno lemt Saeimas mandātu komisija. Ģirģens uzskata, ka Orlovs ir pārkāpis deputāta ētikas kodeksu. Tas deputātam uzliek pienākumu ievērot profesionālās ētikas principus attieksmē pret darbu, savstarpējā saskarsmē, kā arī attiecībās ar citām institūcijām un sabiedrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt