Ģirģens rosina Bordānu pārskatīt kriminālatbildības noilgumu termiņus

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") nosūtījis vēstuli tieslietu ministram Jānim Bordānam (Jaunā konservatīvā partija (JKP)), kurā rosinājis pārskatīt kriminālatbildības noilgumu termiņus, lai tādējādi sekmētu soda mērķu sasniegšanu, informēja Iekšlietu ministrija (IeM).

Ģirģens vēstulē rosina Tieslietu ministrijai uzsākt diskusiju ar krimināltiesību speciālistiem par kriminālatbildības noilgumu termiņu pārskatīšanu un pagarināšanu, lai "sasniegtu soda mērķi, aizsargājot sabiedrības drošību, atjaunojot taisnīgumu un atturot personas no noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas".

Tāpat iekšlietu ministrs šādu iniciatīvu skaidro ar starptautisko praksi, kur "šādas iniciatīvas ir sabiedrības interesēs un veicinās sabiedrības uzticību dažādām iestādēm, kā arī procesiem". “Īpaši vēlos norādīt, ka kriminālatbildības noilguma termiņa pagarināšana ir nepieciešama par tādiem noziedzīgajiem nodarījumiem, kurus izdarījušas valsts amatpersonas, proti, personas, kuras darbojas valsts vārdā un kuru pieņemtie lēmumi skar sabiedrību kopumā,” pauž Ģirģens.

IeM uzsver, ka sabiedrības interesēs ir prasīt, lai valsts uzdevumu pildīšana tiktu uzticēta godprātīgām personām. Viens no juridiskās atbildības kritērijiem ir soda neizbēgamības princips. "Tas nozīmē, ka neviens tiesībpārkāpums nevar palikt bez soda, kura mērķis, saskaņā ar Krimināllikuma 35. panta otro daļu, ir atjaunot taisnīgumu, kā arī atturēt personas no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas," teikts ministrijas paziņojumā.

IeM arī norāda, ka pašreiz spēkā esošā Krimināllikuma 56. panta pirmā daļa paredz, ka personu nevar saukt pie kriminālatbildības, ja no dienas, kad tā izdarījusi noziedzīgu nodarījumu pagājuši divi gadi no pārkāpuma izdarīšanas dienas; pieci gadi no mazāk smaga nozieguma izdarīšanas dienas; desmit gadi no smaga nozieguma izdarīšanas dienas; piecpadsmit gadi no sevišķi smaga nozieguma izdarīšanas dienas, izņemot noziegumu, par kuru saskaņā ar likumu var piespriest mūža ieslodzījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt