Ģirģens: Nākotnē jāuzlabo komunikācija ar sabiedrību, būvējot objektus ar slepenības statusu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”) atzīst, ka situācija ar Valsts drošības dienesta topošo ēku bijušā velotreka “Marss” teritorijā, kur vietējie iedzīvotāji vēlētos redzēt parku, ir mācība nākotnei un turpmāk būtu jāuzlabo stratēģiskā komunikācija ar sabiedrību gadījumos, kad tiek būvēti objekti ar slepenības statusu.

“Ir redzams, ka notikusi sadursme starp vides un nacionālās drošības jautājumiem. Man ir ļoti svarīgas sabiedrības intereses un vēlme pēc savas apkārtējās vides labiekārtošanas, un augstu vērtēju izrādīto pilsonisko iniciatīvu caur parakstu vākšanu. Taču sabiedrības interesēs ir arī mūsu Latvijas suverenitāte un drošība,” paziņojumā medijiem norādīja iekšlietu ministrs.

Lēmumu par Valsts drošības dienesta ēkas atrašanās vietu 2017. gadā pieņēma valdība, tajā jau ir ieguldīti ievērojami mūsu kā nodokļu maksātāju naudas līdzekļi.

“Manuprāt, problēma veidojās informācijas vakuuma dēļ, jo VDD ēkas būvniecība satur klasificēto informāciju, kas nepieļauj plašu sabiedrisko apspriešanu, kuras ietvaros noteikti jau ātrāk tiktu kliedētas iedzīvotāju bažas par ēku un teritorijas labiekārtošanas jautājumiem,” pauda ministrs.

Tajā pašā laikā viņš aicina “sabiedrību un iedzīvotājus kritiski vērtēt atsevišķu personu labi organizēto antikampaņu pret Valsts drošības dienestu, jo tas ne tikai saknē diskreditē sabiedrības iniciatīvu, bet kārtējo reizi rada kaitējumu valsts reputācijai un drošībai”.

“Nav pieļaujams, ka augsta ranga politiķi vai ar viņiem saistītās personas publiski nepamatoti noniecina valsts drošības iestādi. Šāda retorika nepaliek nepamanīta starptautiskajā arēnā,” norādīja ministrs.

Ministrs norādīja, ka  “nav šaubu, ka turpmākie lēmumi saistībā ar būvniecības procesu valdībā tiks pieņemti rūpīgi un izsvērti, sabalansējot sabiedrības intereses”.

“Nākotnē noteikti ir jāuzlabo stratēģiskā komunikācija ar sabiedrību gadījumos, kad tiek būvēti objekti ar slepenības statusu. Radušos situāciju varam uztvert kā mācību stundu tam, kā nākotnē rīkoties šādos gadījumos,” pauda Ģirģens.  

KONTEKSTS: 

Rīgā, Brīvības gatvē 207 - bijušā velotreka „Marss” vietā -, plānots būvēt biroja ēku. Taču vietējie iedzīvotāji protestē pret biroja ēku tur, prasot veidot parku. Saistībā ar to savākti vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju paraksti, kuri iesniegti Saeimā. Zemes īpašnieks  – „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) – apņēmies pagaidām šajā teritorijā kokus necirst un būvniecību neveikt.

Pēc tam, kad plašumā izvērtās iedzīvotāju iebildes pret koku izciršanu, publiski tika paziņots, ka plānota biroja ēka bija paredzēta Valsts drošības dienesta vajadzībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti