Krustpunktā

Mediju anatomija: Sociālo portālu loma žurnālistikā

Krustpunktā

Diskusija: Cik kvalitatīva ir smagu noziegumu izmeklēšana?

Krustpunktā - iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens

Ģirģens gatavs nomainīt policijas vadību, ja netiks izpildīti dotie uzdevumi

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ir gatavs nomainīt Valsts policijas (VP) vadību, ja šīm amatpersonām dotie uzdevumi netiks izpildīti. To Ģirģens atzina Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā". 

Ministrs atzina, ka iekšlietu sistēmā ir dažādas problēmas - gan ar atklāto noziegumu statistiku, gan ar amatpersonu izglītību un kvalifikāciju. Ministrs devis uzdevumu iekšējās kontroles struktūrām uzsākt dažādu amatpersonu darba monitorēšanu, īpaši korupcijas lietās. Kā piemēru Ģirģens minēja Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi, kuras darbinieki strādā ar dažādiem ekonomiska rakstura noziegumiem. "Šeit var pastāvēt risks. Iekšējās kontroles ietvaros ir jāmonitorē, kuras personas tiem var tikt pakļautas. Arī [VP vadītājam Intam] Ķuzim esmu norādījis, kas būtu jādara," teica Ģirģens, piebilstot, ka jau ticies ar Iekšējās drošības biroja vadītāju Valteru Mūrnieku un pārrunājis situāciju. 

Tāpat iekšlietu ministrs nesen apmeklējis VP koledžu, kurā secinājis, ka jaunās likumsargu paaudzes apmācībā ir redzami būtiski trūkumi, kā arī slikts materiāltehniskais nodrošinājums, kas traucē sekmīgi atklāt noziegumus. Ģirģens redzēto koledžā pārrunās ar koalīciju veidojošo partiju pārstāvjiem, kā arī ar premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība").

Vaicāts, vai pārbaužu rezultātā varētu sekot VP vadības maiņa, Ģirģens norādīja, ka vispirms ir jākonstatē, ka notiek kaut kādi pārkāpumi. "Esmu devis amatpersonām uzdevumus. Ja neuzlabosies sistēma, tiks ignorēti noziegumi un kavēsies kriminālprocesi, policijas vadība tiks nomainīta. Mana prioritāte ir atrast amatpersonas, kuras strādā ārpus likuma," teica Ģirģens.

Ministrs arī aicināja iedzīvotājus ziņot par iespējamiem pārkāpumiem gan ministrijai, gan arī personīgi viņam, solot, ka saņemtā informācija pat tad, ja tā būs anonīma, tiks pārbaudīta. 

Tāpat, lai uzlabotu izmeklēšanas kvalitāti un resursus varētu novirzīt smago kriminālprocesu izmeklēšanai, ministrs rosina vienkāršot kriminālprocesu. Proti,

lietas, kuras pēc ministra teiktā nav perspektīvas, līdz jauna pavediena atrašanai varētu apturēt.

Tas attiektos uz sīkiem noziegumiem. 

KONTEKSTS:

Otrdien Iekšlietu ministrija informēja par policijas operāciju, kuras ietvaros tika aizturēti divi likumsargi, kas nesankcionēti bija veikuši kontrabandistu izsekošanu, radot aizdomas, ka tas darīts savām vajadzībām personiskā labuma gūšanai. 

Abi policisti strādājuši Latgales reģiona pārvaldē, kur bijuši atbildīgi par to, lai tiktu atklāti sevišķi smagie, sērijveida un organizētās noziedzības pastrādātie nodarījumi. Viņu darbavietās un mājokļos veiktajās kratīšanās ir izņemti 20 tūkstoši eiro skaidrā naudā, atrastas globālās pozicionēšanās iekārtas un citas ierīces. 

Ģirģens medijiem uzsvēra, ka “mēs cīnīsimies ar amatpersonu noziegumiem augstākajā līmenī, nebūs tā, ka tiek meklētas tikai zemākajā līmenī amatpersonas, cīņa būs diezgan nežēlīga, mēs monitorējam amatpersonas ar korupcijas riskiem”. Ministrs arī pauda cerības, ka amatpersonu sodi būs tādi, lai amatpersonas pat neiedomātos strādāt ārpus likuma. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt