Rīta intervija

Mārtiņš Bondars: Latvija var iekļūt "Moneyval" pelēkajā sarakstā. Tas bremzēs attīstību

Rīta intervija

Represētais: Pieminot deportācijas, cilvēki arvien vairāk sapratīs brīvības nozīmi

Sandis Ģirģens ar policijas reformu vēlas pārtraukt stagnāciju nozarē

Ģirģens ar policijas reformu vēlas kvalitatīvāku darbu un paaugstināt algas

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") ar Valsts policijas (VP) reorganizāciju vēlas padarīt kvalitatīvāku policijas darbu un paaugstināt algas darbiniekiem.

Ministrs intervijā Latvijas Radio stāstīja, ka tiks nodrošināta augstākā juridiskā izglītība VP darbiniekiem, lai viņi varētu iegūt maģistra grādu. Pēc Ģirģena teiktā, lai stiprinātu izmeklēšanas darbu, augstākā juridiskā izglītība ir vajadzīga. Tas esot redzams, jo pašlaik tiek īstenot otrā līmeņa bakalaura programma, bet policistu sagatavotība neesot pietiekama.

Maģistra studiju programmu varētu nodrošināt Latvijas Universitāte vai Rīgas Stradiņa universitāte.

Ģirģens uzsvēra, ka Latvijas Policijas akadēmijas darbu nav iespējams atjaunot, jo nav naudas - vairāku desmitu miljonu eiro, lai atjaunotu ēku, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī.

Reformā paredzēts arī samazināt iecirkņu skaitu no 39 uz 25. Tā, lai uz 25 000 cilvēku būtu viens iecirknis. Samazinot iecirkņu skaitu, tiks arī samazināts brīvo policijas darbinieku vietu skaits, bet neviens policists netikšot atlaists.

Policijai kļūstot kompaktākai, Ģirģens plāno nodrošināt arī lielākas algas darbiniekiem. Pašlaik darbinieki strādājot vairākos darbos, kā arī augsti kvalificēti darbinieki darot tādas lietas, kuras varētu darīt citi, bet viņiem nepieciešams nopelnīt.

Maģistra grādu ieguvušo darbinieku algu Ģirģens vēlas piesaistīt rajona prokuroru algām, kas ir 2600 eiro, savukārt kadetu algas pielīdzināt Nacionālo bruņoto spēku kadetu algām.

Par nepieciešamo finansējumu reformai vēl tiekot spriests, bet Ģirģens uzsvēra, ka daudz lietu tajā iespējams izdarīt bez lielām izmaksām. Ministrs arī norādīja, ka valdība esot apstiprinājusi VP struktūru pilnveidošanas sistēmu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti