Ģirģens aicina ar bērniem pārrunāt drošu pārvietošanos ar elektriskajiem skrejriteņiem

Sākoties jaunajam mācību gadam, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens ("KPV LV") aicina vecākus pārrunāt ar bērniem drošu pārvietošanos ar elektriskajiem skrejriteņiem, kuru izmantošanas popularitāte arvien vairāk pieaug bērnu un jauniešu vidū.

Ministrijā informēja, ka, lai gan atbildīgajās iestādēs vēl top normatīvais regulējums elektrisko skrejriteņu izmantošanai,

ministrs akcentē nepieciešamību lietot ķiveri, kā arī ievērot drošu braukšanas ātrumu un attālumu attiecībā pret citiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, gājējiem.

“Sākoties jaunajam mācību gadam, var paredzēt vēl lielāku bērnu interesi pārvietoties ar elektriskajiem skrejriteņiem ielās. Svarīgi atcerēties, ka skrejriteni var pielīdzināt velosipēdam, un tā lietotājam ir pienākumi pret citiem – ir jāciena gājēji un jāizvēlas visām pusēm drošs ātrums un braukšanas veids. Elektriskais skrejritenis, pirmkārt, ir transporta līdzeklis, un neatbilstoša tā lietošana var radīt traumas pašam un citiem, pārvērtējot savas braukšanas prasmes un pārgalvīgi izvēloties ātrumu,” uzsvēra Ģirģens.

Ministrs visiem skolēniem un skolotājiem novēl veiksmīgu jauno mācību gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti