Ārpus Rīgas

Zooloģe Digna Pilāte par Spānijas kailgliemežu invāziju

Ārpus Rīgas

Šogad fiksēti jau četri vilku uzbrukumi aitu ganāmpulkiem

ESF atbalstītā projekta „Kurzeme visiem” ieviešana notiek gausi

Ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu ieviešana Kurzemē rit lēni

Kurzemes pašvaldībās ar atšķirīgu ātrumu un iespējām tiek ieviesti ģimeniskai videi pietuvinātie pakalpojumi, kas paredzēti bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti. Un arī kopumā Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstītā projekta „Kurzeme visiem” ieviešana notiek gausi.

Eiropas Sociālā fonda atbalstītā iniciatīva - samazināt aprūpes iestādēs esošo cilvēku skaitu, tiek īstenota visā Latvijā. Kurzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Inga Kalniņa, tiekoties ar Kuldīgas sociālo pakalpojumu sniedzējiem, informē speciālistus par šī brīža aktualitātēm un projekta „Kurzeme visiem” ieviešanas gaitu un atzīst, ka tas notiek lēni. Vienlaikus viņa uzsver, ka dažādo pakalpojumu ieviešana pašvaldībās norit atšķirīgi:

''''Kurzeme visiem'' ir projekts, kurš Kurzemes reģionā mēģina pēc iespējas palielināt ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu un sabiedrībā balstīto pakalpojumu pieejamību personām ar garīgās attīstības traucējumiem, bērniem ar invaliditāti un bērniem no aprūpes centriem. Man gribētos teikt, ka lēnām, bet kustamies visi, kā pa trepēm – viens iet lēnāk, otrs ātrāk. Ir viena mazā pašvaldība - Grobiņa, kur ir laba sadarbība ar sociālo dienestu un ģimenēm, kurās ir izvērtētie bērni. Daudzi vecāki ir uzrakstījuši iesniegumus, un pakalpojumi jau tiek sniegti. Liepājā ir liela aktivitāte.”

Kuldīgas Sociālā dienesta direktores vietniece Anda Šlakorciņa norāda, ka šāda apjomīga projekta ieviešana nenotiek tik ātri, kā gribētos. Kuldīgas novadā tas saistīts arī ar pakalpojumu sniedzēju nodrošināšanu.

Visvieglāk būtu ieviest speciālistu pakalpojumus, spriež sociālā dienesta pārstāve, grūtāk būtu ar atelpas brīža pakalpojumiem.

Zināms, ka Kuldīgā projekta ieviešanā un rehabilitācijas pakalpojumu ieviešanā notiks sadarbība ar Kuldīgas slimnīcu. Bet Kuldīgas sociālā darbiniece Ineta Enģele spriež, ka tagad aktīvāk jāuzrunā mērķauditorija – ģimenes, kam šie pakalpojumi nepieciešami.

Sociālā darbiniece uzskata, ka Eiropas Savienības projekts prasa papildu darbu un iedziļināšanos dokumentācijā. Pagaidām daudziem tas vēl ir jaunums.

Projekts „Kurzeme visiem” turpināsies līdz 2022. gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti