Sadaļas Sadaļas

Panorāma

JRT būvdarbu laikā atrod laika kapsulu

Panorāma

Panorāma

Varētu pieaugt valsts atbalsts ģimenēm ar bērniem

Ģimenes valsts pabalstu plāno no 2022. gada palielināt vismaz divkārt

Plānots, ka no 2022. gada tiks mainīta ģimenes valsts pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs, informēja Labklājības ministrijā (LM). Pabalstu plānots audzēt vismaz divas reizes.

Iecerēts, ka par vienu bērnu līdz 20 gadu vecumam pabalsts būs 25 eiro, par diviem bērniem līdz 20 gadu vecumam 100 eiro (50 eiro par katru), par trīs bērniem līdz 20 gadu vecumam 225 eiro (75 eiro par katru). Par katru nākamo bērnu ģimenē – 100 eiro par katru bērnu.

Pabalstu izmaksās par tiem bērniem, kas atrodas faktiskā ģimenes aprūpē. LM jau ir sagatavojusi atbilstošus grozījumus Valsts sociālo pabalstu likumā un nākamā nedēļā tos iesniegs valdībai.

Saskaņā ar LM mājaslapā pieejamo informāciju patlaban ģimenes valsts pabalsta apmērs par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro mēnesī. Par otro bērnu ģimenē ģimenes valsts pabalsts 22,76 eiro mēnesī, bet par trešo bērnu un nākamajiem bērniem – 34,14 eiro mēnesī. 

Izmaiņas pabalsta piešķiršanas kārtībā un apmērā plānotas atbilstoši valdībā 2021. gada budžeta pieņemšanas procesā lemtajam par ģimenes valsts pabalsta reformu.

LM skaidroja, ka piektdien, 12. martā, Demogrāfisko lietu padomes sēdē detalizēti prezentēta reformas būtība un izmaiņas. Demogrāfisko lietu padomes locekļi un klātesošie diskutēja par reformas pamatprincipiem. Sēdē arī uzsvērts, ka šīs reformas laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) virzīs atbalsta programmu jauniešiem no daudzbērnu ģimenēm, kas viņiem, ievērojot noteiktus kritērijus, ļautu saņemt sociālo stipendiju.

Padomes sēdē tika prezentēts arī Bērnu, ģimenes un jaunatnes politikas attīstības pamatnostādņu 2021.–2027. gadam projekts un tajos iekļautie rīcības virzieni. Plānots, ka tiks nodrošināta fokusa maiņa no cīņas ar sekām uz prevenciju. Proti – savlaicīgu problēmu pamanīšanu un risināšanu. Tas attiecas gan uz vardarbības mazināšanu ģimenē un starp bērniem, gan attiecībā uz mērķtiecīgu darbu un pakalpojumu attīstību bērniem, kas ir atkarīgi no vielām un procesiem.

Secināts, ka ir  jāturpina ģimeniskas vides attīstība bērniem, kas nonāk ārpusģimenes aprūpē un jāstimulē viņu atbalsts pēc pilngadības sasniegšanas, skaidroja nozares ministrijā.

"Padomes locekļi izteica priekšlikumus dažādos citos aspektos. Visi bija vienisprātis, ka valstij jānāk ar skaidru apliecinājumu, ka katrs bērns Latvijā ir nepieciešams un svarīga ir katra bērna labbūtība. Tāpat izskanēja viedokļi par nepieciešamību veicināt cieņu pret sievietēm ar maziem bērniem Latvijas sabiedrībā. Pamatnostādņu kontekstā šie un citi sēdē izskanējušie jautājumi tiks izvērtēti un par tiem vēl būs debates," norādīja LM.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt