Ģimenes valsts pabalstu noteikšanu uzticēs valdībai

Pēc vairākkārtējām diskusijām Demogrāfisko lietu padomē valdība otrdien, 10. oktobrī,atbalstījusi Valsts sociālo pabalstu likuma grozījumus, kas tapuši ar mērķi palielināt ģimenes valsts pabalstu par trešo un nākamajiem bērniem.

Reirs par ģimenes valsts pabalsta reformuMadara Fridrihsone
  Atbilstoši valdības atbalstītajam risinājumam, grozījumos, kas Saeimā tiks iesniegti vienlaikus ar nākamā gada valsts budžetu, pagaidām nav noteikts konkrēts pabalstu apmērs. Tā noteikšana tiks atstāta valdības ziņā.

   

  Vienlaikus likumprojekta anotācijā gan fiksēts, ka personām, kas audzina trīs vai vairāk nepilngadīgus bērnus, piemaksa pie ģimenes valsts pabalsta ir 100 eiro mēnesī.

  Valdībai lēmums par konkrētu pabalstu apmēru jāpieņem līdz šā gada beigām. Labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") uzsver, ka šis ir kompromisa risinājums, kuru atbalstījusi gan Finanšu ministrija, gan Nacionālā apvienība.

  Jau ziņots, ka Demogrāfisko lietu padome pagājušajā nedēļā vēlreiz akceptēja ģimenes valsts pabalsta modeļa maiņu, virzoties uz atbalstu ģimenēm ar nepilngadīgiem bērniem, bet vienlaikus nodrošinot, ka neviena ģimene izmaiņu rezultātā necietīs.

  Iepriekšējais piedāvājums būtiski celt pabalstu par trešo bērnu nozīmētu arī mainīt pabalstu aprēķināšanas kārtību, taču rezultātā daudzas ģimenes būtībā saņemtu mazākus pabalstus.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti