Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Centīsies glābt Aizputes Ordeņa pili

Ģimeņu akcija K. Misānes atbalstam

Ģimenes pauž atbalstu Misānei akcijā pie Brīvības pieminekļa

Pie Brīvības pieminekļa svētdienas pusdienlaikā pulcējās ap 200 cilvēku. Lielākoties ģimenes ar bērniem. Bet tā šoreiz nebija priecīga brīvdienu pastaiga tuvinieku lokā. Asaras, plakāti un rūgtums par amatpersonu nespēju vai nevēlēšanos palīdzēt Kristīnei Misānei atgriezties dzimtenē. 

"Mana mātes sirds raud šodien. Tiešām raud! Jo tas, ka šodien notiek, tā ir nejēdzība. Tā ir pilnīga nejēdzība, kas nepakļaujas loģikai," atzīst pasākuma dalībniece Marija.

"Es saprotu un es darītu tāpat! Katru reizi man ir asaras acīs, jo pati esmu piedzīvojusi šķiršanos no saviem bērniem. Darītu viennozīmīgi tāpat!" saka Viktorija.

"Mēs gribam savu pilsoni pārņemt uz Latviju. Mēs nerunājam par sodu atlaišanu vai kaut kādu atvieglojumu, bet reāli tiek zaudētas, sagrautas trīs latviešu dzīves, tai skaitā divu mazgadīgu bērnu," - tā Kristīnes Misānes māsa Mārīte. 

Kristīnes Misānes atbalstītāji noraizējušies par valdošo amatpersonu bezdarbību, tādēļ gatavojas pie viņiem vērsīsies rakstiski. 

"Mēs uzrakstījām vēstuli Valsts prezidentam, lai viņš aicina prokuratūru uzrakstīt to vēstuli, ka Kristīne ir ņemama atpakaļ," sanākušajiem skaidro pasākuma ierosinātāja Inese Prisjolkova.

Šīs jau vairs nav stāsts tikai par Kristīnes Misānes gadījumu, saka cilvēki, kas sapulcējušie šeit, pie Brīvības pieminekļa. Tas ir par to – cik ļoti Latvijas un citu Eiropas valstu iestādes aizstāv savus pilsoņus. 

"Šis ir stāsts par mums – katru cilvēku. Cik droši mēs varam justies Eiropā, Latvijā. Un man ir sajūta, ka neviens mūs nepasargās, ja ar kādu no mums tā notiks. Tā nedrīkst būt!" uzskata Prisjolkova.

"Ja viņiem tas likums ir tik slikts, tad pārtaisiet to likumu! Tad pasakiet – jā, tas nekam neder un ir pienācis brīdis kaut ko darīt!" aicina aktieris un pasākuma dalībnieks Mārtiņš Vilsons.

Sanākušie sola turpināt cīņu par Kristīnes atgriešanos mājās, vēršoties ne vien pie prezidenta, bet arī pie starptautiskām žurnālistu organizācijām, vācot parakstus interneta petīcijai un turpinot rīkot līdzīgas ielu sapulces. Nākamā no tām plānota jau rīt – pulksten 9. no rīta pie Ģenerālprokuratūras ēkas. 

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Egils Levits svētdien nāca klajā ar paziņojumu, ka pirmdien ir sasaucis atbildīgo institūciju vadītājus, lai lemtu par tālāko rīcību Misānes lietā.

Tikmēr vietnē "Change.org" savākti jau vairāk nekā 14 000 parakstu, pieprasot izdot Latvijai par sava bērna nolaupīšanu Dienvidāfrikas Republikā apsūdzēto Kristīni Misāni. Petīcijas iniciatore ir Aija Lulle.

KONTEKSTS:

2018. gada decembrī Misāni, kura lidoja darba darīšanās, Dānijas lidostā aizturēja un apcietināja, jo Dienvidāfrika pēc bērna tēva apsūdzības viņu izsludināja meklēšanā par bērna nolaupīšanu, dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem. Misānei Dienvidāfrikā draud cietumsods līdz 15 gadiem. Pati Misāne iepriekš skaidroja, ka no Dienvidāfrikas bēga, glābjot sava bērna dzīvību.  

Iepriekš Misānes izdošana Dienvidāfrikai bija paredzēta tikai divas dienas pirms Dānijas apgabaltiesā plānots lemt par sievietes iespējamo atbrīvošanu, taču pirmdien, 10. februārī, kļuva zināms, ka Dānija īslaicīgi atlikusi Misānes izdošanu, tādējādi ļaujot viņai piedalīties piektdien, 14. februārī, Kopenhāgenā paredzētajā tiesas sēdē. Savukārt Dānijas tiesa 14. februārī lēma neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni.

Latvija ir atkārtoti aicinājusi Dāniju neizdot Misāni Dienvidāfrikai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti