Ģimenes pabalstu plāno maksāt arī par 19 gadus veciem skolēniem

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija trešdien, 15.novembrī, atbalstīja Nacionālās apvienības priekšlikumu ģimenes valsts pabalstu izmaksāt arī par 19 gadus veciem jauniešiem, kas iegūst vidējo izglītību.

Likuma grozījumi arī paredz ieviest jaunu piemaksu ģimenēm par bērnu skaitu. Labklājības ministrija rosināja piemaksu par diviem bērniem noteikt 12 eiro apmērā, taču Nacionālā apvienība ieteica piemaksu noteikti 10 eiro apmērā un ietaupīto naudu novirzīt tam, lai ģimenes pabalstu saņemtu arī par jauniešiem 19 gadu vecumā.

Nacionālās apvienības deputāts Imants Parādnieks skaidroja, ka tas, ka “bērns ir dzimis novembrī vai janvārī un, 12. klasē mācoties, sasniedz 19 gadu vecumu, nekādi nevar būt par pamatu tam, ka šai ģimenei tiek atņemts šis valsts atbalsts”.

“Tā tas bija arī līdz 2009. gada 1. jūlijam, kad krīzes laikā grieza, ko vien varēja griezt. Krīze ir beigusies – laiks ir atgriezt ģimenēm to, kas viņām faktiski pienākas,” uzsvēra Parādnieks.

“To arī kolēģi atbalstīja, tā kā sistēmiski tas tiek sakārtots, ka saņems gan tie, kas mācās profesionālās skolās, kas līdz šim tā nav bijis, gan deviņpadsmitgadīgie, kam agrāk tāda kārtība bija, un plus vēl šīs piemaksas atkarībā no tā, cik ir bērnu šajā vecumā, kas saņem ģimenes valsts pabalstu,” klāstīja deputāts.

Jau ziņots, ka ģimenes pabalstiem nākamgad ieplānots atvēlēt 28 miljonus eiro un 32 miljonus  - aiznākamgad.  Patlaban pabalsta apmērs par pirmo bērnu ir 11,38 eiro, par otro - 22,76 eiro, par trešo - 34,14 eiro, bet par ceturto un nākamajiem 50,07 eiro.

Koalīcijas peidāvājums parezdēja papildus:

Ģimenei, kurā ir 2 nepilngadīgi bērni - 10 eiro piemaksa.
Ģimenei, kurā ir 3 nepilngadīgi bērni - 66 eiro piemaksa.
Ģimenei, kurā ir 4 nepilngadīgi bērni - 116 eiro piemaksa.
Ģimenei, kurā ir 5 nepilngadīgi bērni - 166 eiro piemaksa.
Par katru nākamo bērnu vēl 50 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti