Ģimenes pabalstā daudzbērnu un nepilnas ģimenes nākamgad saņems vairāk

Daudzbērnu un arī nepilnas ģimenes no nākamā gada ģimenes valsts pabalstā saņems lielāku atbalstu. Par to otrdien, 20. septembrī, vienojās valdība, liecina Labklājības ministrijas (LM) informācija.

No nākamā gada 1. janvāra ģimenes valsts pabalsts par ceturto un nākamajiem bērniem būs 4,4 reizes lielāks nekā par pirmo bērnu ģimenē – 50,07 eiro mēnesī pašreizējo 34,14 eiro vietā. Kā zināms, ģimenes valsts pabalsta apmērs par pirmo bērnu ģimenē ir 11,38 eiro mēnesī.

No nākamā gada 1. aprīļa palielinās valsts atbalstu apgādnieku zaudējušiem bērniem – apgādnieka zaudējuma pensijas, valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu minimālos apmērus.

Par bērnu līdz septiņu gadu vecuma sasniegšanai minimālais apmērs plānots 92,5 eiro (bērnam ar invaliditāti kopš bērnības - 106,72 eiro), bet pēc bērna septiņu gadu vecuma sasniegšanas – 111 eiro. 

Šobrīd apgādnieka zaudējuma pensija katram bērnam nevar būt mazāka par 65% no valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta, proti, 41,62 eiro (bērnam ar invaliditāti kopš bērnības 69,37 eiro).

Tiesa, pabalstu apmēru pārrēķināšanai ir noteikts pārejas periods. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) daudzbērnu ģimenēm pabalsta starpību izmaksās ne vēlāk kā līdz 1.maijam. Savukārt apgādnieku zaudējušiem bērniem pabalsta starpību izmaksās līdz 30.septembrim.

Ģimenes valsts pabalsta palielināšanai par ceturto un nākamajiem bērniem ik gadu nepieciešami 3,5 miljoni eiro, bet atbalsta palielināšanai apgādniekus zaudējušiem bērniem – četri miljoni eiro gadā.

Gala vārds par ģimenes valsts pabalsta izmaiņām vēl jāsaka Saeimai, kam jāgroza vairāki likumi un jāpieņem tie kopā ar citiem nākamā gada valsts budžeta likumiem.

Labklājības ministrs Jānis Reirs ("Vienotība") uzskata, ka nabadzības risks ģimenēs, kurās ir viens vai divi bērni, ir mazāks nekā ģimenēs, kurās ir trīs un vairāk bērnu.

Uz jautājumu, kādēļ pabalsts būtiski palielināts par ceturto, nevis trešo bērnu, Reirs atbildēja, ka šāda atbalsta forma bijusi vēsturiska un arī tagad to piedāvājusi Demogrāfijas lietu padome.

"Tā ir vienkārša norma. Šeit ir piepildījums un akcents tam, ko esam ierakstījuši valdības deklarācijā, ka mēs dosim atbalstu ģimenēm ar trim, četriem un pieciem bērniem. Nu šis te atbalsta veids ir ģimenēm ar četriem un vairāk bērniem. Izanalizējot nabadzības risku, ja ģimenē ir viens vai divi bērni, tad risks ir mazāks, nekā ja trīs un vairāk," teica ministrs.

10 komentāri
Liene
He-he! Lasīsju, lasīju. Gribēju atrast, kas nu būs vairāk. Izrādās, tik mainās definējums, ka daudzbērnu ģimene vairs neskaitās no 3 bērniem, bet gan no 4... Ha-ha!!! Cik gan ilgi viņi domāja. Brīnums, ka neizdomāja ko uzrakstīt, ka palielinās tos 10,-eur, sākot no 8.bērna..
Monta
Nu protams pirmais un otrais tie jau nav bērni..... Skumji... Nez ko lai iesāk ar tiem 11 eiro, pat pusdienas skolā nevar apmaksāt...
Anda
Bet žurnālisti arī labie, nevajag maldināt ar virsrakstiem! Nepgilna ģimend ir daudz plašāks jēdziens!
E
Kas mums vairāk vajadzīgs-bērni vai deputāti???
2 bērnu māmiņa..
A pirmais un otrais tie nav bērni???? Un ja ir lemts tik viens bērniņš,vai tās māmiņas nav pelnijušas paaugstinātu pabalstu????? Tā ir bērnu DISKRIMINĀCIJA!!!!
Fifa
Da vienkāŗši pareizs aprēķins :D Kurš tad tiks līdz tam ceturtajam bērnam , lai cik par viņu maksātu ? Da reti kurš saņemsies uz ceturto bērnu , un ne jau to 50 eiro dēļ. Tātad reāli tikpat kā nevienam nebūs jāmaksā. Bet ja pacels pirmajam bērnam , tad nāksies maksāt. Ir 21. gadsimts un pat trešo bērnu reti kurš taisīs , bet ja piemaksātu par trešo vairāk , tas jau būtu reāli dzimstības palielināšanai.
cik,,,,,,,,,,,,,,,,,
kāpēc ja man viens bērns iznāk ,ka neko nevajag,Tā jau ir māmiņu kam viens bērns izsmiešana,varbūt es nevaru vairs dzemdēt ,man būs tikai tas viens bērns ,iznāk es nekas neesmu tukša vieta ,,,,,,,,,,,,, kauna nav valdībai ,nu ja pietiks ar 11 eiro.Cik saņem tas labklājības ministrs,,,,,,,,,,,,,,,
Jelgavniece!
Daudzbernu gimene skaitas kuriem gimene aug 3 un vairak bernini...tiem vecakiem kuri audzina 3 bernu atkal paliks gribot....esmu neizpratne par valdibas pienemtajiem likumiem,tas daudzbernu gimenes kuras audzina 3 berninus nekad bernu naudas netiks palielinatas,kur ir taisniba?
murgs
tik valsts laikam nepadoma ka pirmajam bernam ir vairak neoieciesams, parejiem berniem no ta pirma berna paliek tie pasi ratini vai gultinas ka ari citas mantas. diavina ta domasana
3berni
tatad daudzbernu gimene skaitas tikai ar 4to bernu,bet ja man ir 3 tad tas nav daudzbernu? un kadel pirmajiem berniem nepacel tos 11 euro?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti