Panorāma

Eksāmenu rezultāti pasliktinās

Panorāma

Nodokļu reformā neatrisināts paliek lielo algu jautājums

Aicina ģimenes ārstus streiku atlikt

Ģimenes ārsti streiku tomēr neatliks

Neskatoties uz aicinājumu atlikt streiku līdz 22.jūlijam, tas sāksies no nākamās nedēļas, kā iepriekš bija plānots, informēja Latvijas Ģimenes ārstu asociācijā (LĢĀA).

Streikā piedalīsies vairāk nekā 600 ģimenes ārsti. Vairāk informācijas par streiku Ģimenes ārstu asociācija plāno sniegt piektdien, 29.jūnijā.

Ģimenes ārstu asociācija arī norāda, ka streika komitejai un streikotājiem nav saistoši citu personu ieskati par streika organizāciju un norisi.

Iepriekš no Latvijas Ārstu biedrības vadītāja Pētera Apiņa izskanēja aicinājums, ka varētu atlikt streiku līdz 22.jūlijam. Apinis nesen iecelts par mediatoru sarunās par streiku.

Pēc tikšanās viņš bija žurnālistus iepazīstinājis ar šādu piedāvājumu: “Šodien bija trīspusējā padome. Ir ļoti racionāli gājusi uz priekšu. Ja izpildās plāns, tad 22.jūlijā būtu jābūt Saeimas otrajam lasījumam attiecībā uz nodokļu reformu. Ja mums ir šāds grafiks, tad es teiktu – jā, mēs to varam sasniegt. Ja mēs dabūjam šādu garantiju, mēs būtu ļoti priecīgi, ka atliekam streiku.”

“Esam atrunājuši prasības un ļoti daudz kur tikuši uz priekšu, ļoti daudz. Uzskatām, ka ģimenes ārstiem jābūt svarīgākajai medicīnas struktūrai un jābūt precīzi definētai, cik ir garantēts finansējums. Ja mums izdodas rīt savākt nepieciešamo informāciju un garantijas, aicināsim atlikt šo pasākumu līdz 22.jūlijam,” sacīja Apinis.

Pēteris Apinis
00:00 / 01:10
Lejuplādēt

Uz šo tikšanos premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība) aicināja arī veselības ministri Andu Čakšu (Zaļo un zemnieku savienības izvirzītā) un abu ģimenes ārstu organizāciju vadītājas.

Tiesa, piedalījās tikai Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Viņa streikam gatavojas arī pati, taču cer, ka divu dienu laikā vēl var kas mainīties.

Ģimenes ārstu prasības:

  • palielināt pašlaik noteikto kapitācijas naudas maksājumu 1,25 eiro par 30% katru gadu turpmākos trīs gadus;
  • palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kopējo apmaksas apjomu palielinot ne mazāk kā par 45% 2018.gadā;
  • palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu par 30% katru gadu trīs gadu laikā;
  • atbalstīt esošo ģimenes ārstu neatkarīgu prakšu attīstību, tostarp jaunatveramo ģimenes ārstu prakšu izveidošanas un aprīkošanas finansēšanu;
  • nepieļaut tādu ģimenes ārstu darba reformu, kā paredzēts Veselības ministrijas reformu plānā;
  • nodrošināt, ka e-veselības sistēmas katru daļu ģimenes ārstam obligāti jāsāk lietot tikai gadu pēc tam, kad Ģimenes ārstu asociācija saņēmusi pārliecinošus datus gan par konkrēto e-veselības sistēmas daļu efektīvu funkcionalitāti, gan par tehniski un tiesiski nodrošinātu augsta līmeņa pacientu tiesību un datu aizsardzību.

Avots: Latvijas Ģimenes ārstu asociācija

Taču klāt nebija pašu streika rīkotāju, proti, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas pārstāvju. Tās vadītāja Sarmīte Veide, par šo pasākumu uzzinājusi vien dažas stundu pirms tā sākuma, uz tikšanos neieradās, jo viņas ieskatā streika sarunās ir jāpiedalās streika komitejai, kas uz tikšanos oficiāli nebija aicināta.

Ceturtdien, 29.jūnijā, sarunā panākta vienošanās, ka e-veselības ieviešanu neatliek, bet ir saudzēšanas režīms, kura laikā ārsti sistēmu iepazīst palēnām. Arī atalgojums ģimenes ārstiem būs lielāks, nekā rēķināts iepriekš.

Ziņots, ka sākot no 3.jūlija, kad streiku sāks ģimenes ārsti, šie mediķi nesniegs valsts apmaksātos pakalpojumus, neizrakstīs darba nespējas lapas, neizrakstīs receptes, bet, ja pacientam būs problēmas, kas apdraud dzīvību, protams, viņam palīdzēs. 

Uz streiku aicināti visi vairāk nekā 1100 Ģimenes ārstu asociācijas biedri, un arī Lauku ģimenes ārstu asociācija solīja streiku atbalstīt. Zināms, ka aicinājumam streikot atsaukušies vismaz 600 ģimenes ārsti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti