Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar politologu Ivaru Ījabu

Telefonintervija ar Paulu Princi

Ģimenes ārstu biedrība veselības ministra amatā redz Daudzi vai Muciņu; Čakšu neatbalsta

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) plāno vakantajam veselības ministra amatam virzīt Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētāju Andu Čakšu, bet Latvijas Ģimenes ārstu biedrības pārstāvis Pauls Princis LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka šo kandidatūru biedrība neatbalsta un amatā redzētu bijušo Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāru Rinaldu Muciņu.

Čakša  piekritusi kļūt par veselības ministri. To viņa jau piektdien, 10.jūnijā, apliecinājusi valdības vadītājam Mārim Kučinskim (ZZS), un pirmdien ZZS valde lems par Čakšas kandidatūras oficiālu virzīšanu šai vakancei. Balsojums Saeimā varētu notikt jau nākamajā ceturtdienā.

Princis LTV “Rīta panorāmai” atzina, ka iepriekšējā ministra Gunta Belēviča (ZZS) demisija no ģimenes ārstu biedrības viedokļa ir atvieglojums, “jo mēs redzam, ka ministrs līdz galam sistēmā neorientējās”.

Savukārt Čakša neesot piemērota ministra amatam, “mēs gaidām neatkarīgu, domājušu, godīgu, jaudīgu personību”, uzsvēra Princis.

 Viņš skaidroja, ka ģimenes ārstu ieskatā Čakšai šādas īpašības nepiemīt, turklāt viņa bijusi Belēviča padomniece un šajā laikā nav atrasts risinājums, kā palielināt finansējumu nozarei, “diez vai viņa ņems citu virzienu, un tas mūs dara bažīgus šajā jautājumā”.

 Pēc Prinča teiktā, ārsti atbalstītu ministra amatā Daudzi vai Muciņu.

Savukārt Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars Latvijas Radio pauda, ka partija meklē nozares pārraugu, par kuru liecina ne tikai vārdi, bet arī paveiktie darbi. Un par  Čakšu ir saņemtas pozitīvas indikācijas no nozares, ir  uzlabojumi slimnīcā, turklāt viņai ir arī ekonomiskā izglītība.

Ar Čakšu arī apspriests jautājums par iestāšanos partijā, taču tas šobrīd nav svarīgākais, svarīgākais ir pārliecināt, vai viņa gatava izdarīt šo nepopulāro darbu, sacīja Tavars. Viņai būs jāizklāsta, kas primāri jādara, kā ieviest mieru nozarē, jo šobrīd ir  haoss, ir daudzi neapmierinātie, ir arī jāievieš skaidrība par esošās naudas izlietojumu, norādīja Tavars.

LTV “Rīta panorāmai” Tavars norādīja, ka pašlaik Zaļā partija izskata tikai vienu kandidatūru veselības ministra amatam un tā ir Čakšas kandidatūra. Viņš atklāja, ka ir saņemtas indikācijas, ka arī citas partijas varētu atbalstīt Čakšu. 

Jau ziņots, ka Guntis Belēvičs par atkāpšanos no veselības ministra amata pavēstīja piektdien, 10.jūnijā. Viņš atzina, ka ir melojis par vēršanos pēc palīdzības Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot pacientu rindu. Belēvičs apgalvoja, ka ir centies pasargāt ārstu Viesturu Krūmiņu, kurš viņu pieņēmis. Līdz ar šo paziņojumu no amata ir atstādināts Viesturs Krūmiņš, kurš ir Latvijas Onkoloģijas centra galvenais ārsts. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti