Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Māsu asociācijas viceprezidenti Ilzi Ortveinu

Rīta Panorāma

Cimanouska veiksmīgi nokļuvusi Polijā

Intervija ar veselības ministru Danielu Pavļutu par tiesībām atlaist nevakcinētus darbiniekus

Ģimenes ārstiem, kas vakcinē pret Covid-19, plāno piešķirt papildu 1500 eiro mēnesī (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ģimenes ārstu praksēm, kas pacientus vakcinē pret Covid-19, varētu būt pieejami papildu līdzekļi – līdz 1500 eiro mēnesī, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par”).

Pavļuts atzina, ka primārās veselības aprūpes sistēma Latvijā ilgstoši bijusi nereformēta un nepilnveidota. Un Covid-19 laikā daudzās jomās nepilnības iezīmējas spilgtāk.

Lai veicinātu senioru un citu pacientu vakcinēšanu pret Covid-19, uz valdības sēdi 10. augustā Veselības ministrija virzīs ideju par papildu atbalstu ģimenes ārstiem. Iecerēta piemaksa par vakcinētiem cilvēkiem, ja tādu ģimenes ārsta praksē ir vairāk nekā 50 vai 70%.

Tāpat katrai ģimenes ārstu praksei, kurā vakcinē pret Covid-19, būs pieejami līdz 1500 eiro mēnesī. Šāda piemaksa varētu būt paredzēta, lai ģimenes ārsti algotu papildu darbinieku vai tehniski aprīkotu telpas, pastāstīja ministrs.

Veselības ministra padomniece Lāsma Bindere precizēja Daniela Pavļuta nosaukto summu, kas būs nepieciešama no valsts budžeta ģimenes ārstu atbalstam.

Iecere esot saskaņota ar Finanšu ministriju. Tam kopumā no valsts budžeta būs nepieciešami 10,84 miljoni eiro. Un papildus vēl tiks prasīti 1,4 miljoni eiro, lai palielinātu vakcinācijas aptveri.

“Tieši ģimenes ārsts būs tas, kas izšķirs, cik lielā mērā vakcinēti rudenī būs mūsu ievainojamākie iedzīvotāji,” piebilda Pavļuts.

Varētu būt arī pieejami līdzekļi, lai ģimenes ārstu prakšu darbinieki varētu iziet rehabilitāciju. “Tāda vajadzība tiešām nobriedusi. Cilvēki izdeg, ilgstoši strādājot Covid-19 apstākļos. Un arī nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” un citas rehabilitācijas iestādes ir gatavas šādus pakalpojumus sniegt,” pastāstīja Pavļuts.

Vienlaikus viņš norādīja, ka jau sen vakcinācijai pret Covid-19 būtu bijis jābūt pieejamai pie visiem ģimenes ārstiem. Ģimenes ārstu prakšu līgumos, kas tiek noslēgti ar Nacionālo veselības dienestu, kā obligātu nosacījumu varētu paredzēt vakcinācijas nodrošināšanu.

“Kad nonāksim līdz potenciāli revakcinācijas fāzei, es ļoti ceru – mums vairs nebūs vajadzīgi nekādi lielie centri sporta zālēs un nebūs jāvakcinē cilvēki lielveikalos.

Bet mēs varēsim tikt galā pamatā ģimenes ārstu praksēs,” sacīja ministrs.

To, ka vakcinācija ir vienīgais veids, kā sevi pasargāt no smagas saslimšanas ar Covid-19, intervijā LTV uzsvēra Latvijas Māsu asociācijas viceprezidente Ilze Ortveina. Vienlaikus viņa neatbalstīja ieceri ļaut atlaist no darba nevakcinētos darbiniekus.

KONTEKSTS:

Kopumā Eiropas Savienībā 70% pieaugušo saņēmuši vismaz vienu Covid-19 vakcīnas devu, bet pilnībā vakcinēti 57%. Latvija ir šī Eiropas Savienības valstu saraksta zemākajā galā, un no mums vakcinācijas tempos atpaliek tikai Rumānija un Bulgārija.

Līdz šim Latvijā pilnībā pret Covid-19 vakcinēti 36,08% iedzīvotāju

Jūnijā Latvijā no Covid-19 mirušajiem 99,2% nebija vakcinēti pret koronavīrusu, bet no stacionētajiem 99,1% nebija saņēmuši vajadzīgās potes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti