Aktuālā intervija

Veterinārārsti turpinās pētīt suņiem bīstamo slimību - barības vada paplašināšanos

Aktuālā intervija

Okupācijas muzejā stāvoklis pēc ugunsnelaimes

Ģimenes ārsti maija beigās rīkos protesta akciju, iesaistot arī pacientus

Ģimenes ārsti vienojas maijā rīkot protesta akciju

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija trīs stundas ilgušajā sēdē ceturtdien, 14.aprīlī, nolēma maijā rīkot protesta akciju, vēsta Latvijas Radio korespondente Vita Anstrate.

Ģimenes ārsti vienojās par miermīlīgu protesta akciju pie valdības nama, un tā notiks kādā no maija otrdienām, kad notiek Ministru kabineta sēdes. Tiks darīts viss, lai pacienti protesta akcijas laikā neciestu, teica Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Veide.

Ar protesta akciju ģimenes ārsti cer pievērst valdības un veselības ministra Gunta Belēviča (Zaļo un zemnieku savienība) uzmanību finanšu trūkumam nozarē, kā arī jautājumam par nepieciešamību palielināt ģimenes ārstu algas.

Asociācijā norāda, ka pagaidām komunikācija ar veselības ministru neesot veidojusies. Tāpat atbildes uz mediķu jautājumiem skaidri nav sniedzis premjerministrs Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība), aicinot nogaidīt, līdz top nozares rīcības plāns. Ģimenes ārsti nav mierā ar to, ka viņus plāna tapšanā neiesaista.

Tikmēr Veselības ministrija norāda, ka dialogs ar Latvijas Ģimenes ārstu asociāciju nav veidojies, jo pati asociācija atteikusies sadarboties un ārstu algu jautājums tiek apskatīts kopā ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociāciju.

Vienlaikus Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedri vienojās, ka katrā ģimenes ārsta praksē jābūt informatīvai lapai ar veselības ministra un premjera kontaktiem ar norādi sūdzību gadījumos vērsties pie viņiem.

Veide: Ģimenes ārsti maijā rīkos protesta akciju

  Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Lonards Augusts Latvijas Radio raidījumā “Aktuālā intervija” pastāstīja, ka ārsti protesta akcijā grib iesaistīt arī pacientus, tāpēc viena no protesta aktivitātēm varētu būt aicinājums pacientiem zvanīt uz veselības ministra biroja telefoniem un stāstīt par savām problēmām.

  Pacientiem dos ministrijas ierēdņu telefonus, lai viņi zvana un stāsta par problēmām, lai ministrija nedomā, ka tikai ģimenes ārsti tās saskata, sacīja Augusts.   

  Augusts sacīja, ka Belēvičs it kā saprot problēmas un publiski saka, ka viņš visu to zina, “bet tā nav tā vieta, kur var raudāt, ja esi ministrs, tev jāzina, kur to naudu dabūt”.  

  Par ministra demisijas pieprasījumu ārsti vēl spriedīs, sacīja Augusts. Viņš norādīja, ka ministri mainījās, bet būtisku uzlabojumu nav. Viņš uzsvēra, ka vajadzīgs finansējums.

  Augusts gan norādīja, ka  esošajā situācijā, kad valsts apmaksāto pakalpojumu pieejamība ir ierobežota, maksas speciālisti berzē rokas, tāpēc arī ārstu sabiedrībā ir dažādi viedokļi, bet galvenais cietējs ir pacients.

  “Mēs gribētu, lai pacienti vairāk prasītu, bet ģimenes ārsts ir pirmai,s ar kuru pacients saskaras, un pacientiem bieži vien ir tas priekšstats, ka ģimenes ārsts ir tas sliktais, kas viņu nenosūta pie speciālistiem,” sacīja Augusts. 

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti