Dienas notikumu apskats

Nelegālo un arvien degošo Jūrmalas atkritumu īpašniece savu atbildību nesaskata

Dienas notikumu apskats

Pēc EP līdzekļu izšķērdēšanas no amata atkāpjas Francijas aizsardzības ministre

VM uzklausa ģimenes ārstus; vai būs streiks izsķirsies tuvāko dienu laikā

Ģimenes ārstu streiks – vēl uz jautājuma zīmes

Latvijas Ģimenes ārstu asociācija vēl cer vienoties ar Veselības ministriju (VM) saistībā ar organizācijas iepriekš izvirzīto prasību uzpildi un tādējādi iztikt bez streika rīkošanas no 3.jūlija. To pēc tikšanās ar VM pārstāvjiem atzina asociācijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti izvirzījuši vairākas prasības, kas tostarp skar atalgojumu, VM izstrādāto reformu plānu, e-veselības lietošanu. Ja netiks panākta vienošanās par asociācijas prasību uzpildi, tad asociācija sola no 3.jūlija rīkot streiku.

Ģimenes ārstu prasības:

  • palielināt pašlaik noteikto kapitācijas naudas maksājumu 1,25 eiro par 30% katru gadu turpmākos trīs gadus;
  • palielināt ģimenes ārsta veikto manipulāciju tarifus, kopējo apmaksas apjomu palielinot ne mazāk kā par 45% 2018.gadā;
  • palielināt māsu un ārstu palīgu atalgojumu par 30% katru gadu trīs gadu laikā;
  • atbalstīt esošo ģimenes ārstu neatkarīgu prakšu attīstību, tostarp jaunatveramo ģimenes ārstu prakšu izveidošanas un aprīkošanas finansēšanu;
  • nepieļaut tādu ģimenes ārstu darba reformu, kā paredzēts Veselības ministrijas reformu plānā;
  • nodrošināt, ka e-veselības sistēmas katru daļu ģimenes ārstam obligāti jāsāk lietot tikai gadu pēc tam, kad Ģimenes ārstu asociācija saņēmusi pārliecinošus datus gan par konkrēto e-veselības sistēmas daļu efektīvu funkcionalitāti, gan par tehniski un tiesiski nodrošinātu augsta līmeņa pacientu tiesību un datu aizsardzību.

Avots: Latvijas Ģimenes ārstu asociācija

To, vai streiks notiks, pagaidām vēl nevar pateikt – to, visticamāk, rādīs tuvākās pāris dienas, kad turpināsies asociācijas un VM pārstāvju sarunas par ģimenes ārstu prasību izpildi.

Asociācija cer, ka ar ministriju izdosies panākt kādu vienošanos, līdz ar to streiks varētu nenotikt.

Asociācijas un VM pārtāvju tikšanās laikā pirmdien, 19.jūnijā, konkrētas vienošanās netika panāktas. Tika uzklausītas visas asociācijas izvirzītās prasības.

Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un Zemnieku savienības izvirzīta) atzina, ka jautājumā par papildu finansējumu tikšanās laikā neesot izdevies panākt vienošanos, taču neesot arī bijušas daudzas pretrunas VM un asociācijas nostājā.

Savukārt asociācijas vadītāja Sarmīte Veide atzina, ka vienīgais, par ko izdevies vienoties, ir par papildu finansējumu jaunatvērtajām ģimenes ārstu praksēm. Tiesa, nav zināms, kad tas varētu notikt un kur papildu finansējumu varētu rast.

Veselības ministre prognozē, ka smagākais temats sarunās būs par e-veselību, kuru ģimenes ārstiem obligāti būs jāsāk lietot no 1.septembra. Pēc ministres vārdiem, ģimenes ārsti vēloties par gadu pārcelt obligāto sistēmas ieviešanas laiku.

Savukārt Veide norādīja, ka nevēlas pārcelt, bet gan pārliecināties par to, ka ar e-veselības sistēmu viss ir kārtībā un tā labi strādā. Ministre savukārt norādīja - ja ģimenes ārsti nemēģinās strādāt ar e-veselību, tad arī neuzzinās, kā sistēma strādā.

Trešdien, 21.jūnijā, paredzēta atkārtota ģimenes ārstu un VM tikšanās saistībā ar asociācijas prasībām. Tad arī izkristalizēsies tas, kuras no ģimenes ārstu prasībām izdosies īstenot un kuras ne.

Tikmēr VM jau sākusi darbu pie plāna "B" - ja streiks notiks, kā nodrošināt cilvēkiem nepieciešamo palīdzību, piemēram, darbnespējas lapu un recepšu izrakstīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti